• 28.11.25, 07:43

Jäätmereform: toidutootjad hoiatavad kulude kasvu eest, ministeerium probleeme ei näe

Täna toimunud pressikonverentsil hoiatasid Eesti toiduainetööstuse, ringmajandusettevõtete ja tööandjate esindajad, et jäätmereform tõstab toidutootjate kulusid ja võib viia hinnatõusuni. Kliimaministeerium nimetab kriitikat eksitavaks ning kinnitab, et reform ei mõjuta toidu hindu.
Pressikonverentsil osalesid (pildil vasakult) Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp, Eesti Ringmajandusettevõtete Liidu tegevjuht Margit Rüütelmann ja Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees Kai Realo.
  • Pressikonverentsil osalesid (pildil vasakult) Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp, Eesti Ringmajandusettevõtete Liidu tegevjuht Margit Rüütelmann ja Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees Kai Realo.
  • Foto: Toiduliit
Toiduliidu hinnangul kasvatab reform pakendijäätmete kogumise kulud praeguselt 15 miljonilt vähemalt 45 miljonile eurole aastas. Suurim muutus tuleneb kohtkogumisest, mis toob igasse tiheasustuse eramajja ja kortermajja mitu eraldi konteinerit.

Seotud lood

Arvamused
  • 11.04.25, 08:17
Sirje Potisepp: “Toidutööstus ei tohi koalitsioonileppes olla tagareas”
Toidutööstus ei tohi uues koalitsioonileppes olla tagareas – see on strateegiline sektor, mis ei talu pidevat eksperimentaalset poliitikat, ebastabiilseid maksuskeeme ega Euroopa Liidu nõudeid ületavaid siseriiklikke regulatsioone, kirjutab Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp.
Arvamused
  • 21.10.25, 16:07
Taimar Ala: Eestit ohustavad miljonitrahvid, sest jäätmereform venib
Olmejäätmete ringlussevõtt peab täna euroreeglite järgi olema 55%. Eesti on saavutanud vaid taseme 38%.
Olmejäätmete ringlussevõtt peaks Eestis täna euroreeglite järgi olema juba 55%. Eesti on saavutanud vaid 38%, kirjutab keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala värskes Infopanga jäätmekäitluse aastaraportis.
Uudised
  • 24.03.25, 14:27
Toidu- ja pakendijäätmete vähendamisele suunatakse viis miljonit eurot
Toiduainetööstused saavad taotleda toetust pakendiliinide väljavahetamiseks
Keskkonnainvesteeringute Keskus avas viie miljoni eurose eelarvega toetuse, mille eesmärk on vähendada Eestis toidu- ja pakendijäätmete teket. Muuhulgas saab toetust taotleda ka ringse pakendidisaini edendamiseks.
Saated
  • 14.02.25, 08:18
Poolteist aastat teadmatust: kogume tekstiili, aga see jääb lattu hunnikusse
Selle aasta algusest on Eestis kohustus koguda liigiti tekstiilijäätmeid. Kohta, kuhu oma räbaldunud rõivaid saata, aga pole. Sillamäele plaanitakse küll tekstiilijäätmete keskust, kuid seegi valmib kõige varem pooleteise aasta pärast.
  • ST
Sisuturundus
  • 24.11.25, 14:39
Sihtriikide messidel osalemine on allhanketööstuse ellujäämise küsimus
Eesti tööstusettevõtted otsivad tööd ja tellimusi, kuid paljud teevad seda valest kohast – kontorist. Tegelikkuses on üks osa järjepidevast müügistrateegiast erialamessidel osalemine, sest see hoiab ettevõtte konkurentsis ja usaldusväärsena.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele