Eesti Energia Tehnoloogiatööstus laiendab süvamere konstruktsioonide tootmist

Eesti Energia Tehnoloogiatööstus tuvustas tehase uut innovatiivset võimalust – Xylan-tehnoloogiat. Uue tehnoloogiaga laiendab ettevõte oma tegevust süvamere konstruktsioonide tootmisel.

Xylan annab võimaluse vahetada mitmed traditsioonilised protsessid välja tõhusamate ja seeläbi ka keskkonnahoidlikumate tegevuste vastu. Xylan on nagu teflon – sellel on vett hülgavad ja hõõrdumist ning kulumist vähendavad, korrosiooni eest kaitsvad ja ka müra vähendavad omadused. Tänu väga väikesele hõõrdumisele saab Xylani abil luua ka suuri, isegi kuni 3 m diameetriga, pöörlevaid seadmeid ilma kuullaagriteta.

Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse juhatuse esimees Otto Richard Puki sõnul kasutatakse Xylanit edukalt erinevates valdkondades autotööstuse pisidetailidest kuni suurte õli- ja gaasitööstuse konstruktsioonide tehnoloogiliste lahendusteni välja. „Uudne Xylan-tehnoloogia viib meie tootmise uuele tasemele. Rakendame Xylanit eelkõige koostöös Aker Solutionsiga, kelle tellimusel toodame näiteks süvameres kasutatavaid konstruktsioone,“ rääkis Pukk.

Eesti Energia juhatuse liikme Andres Vainola sõnul tuleb Tehnoloogiatööstuse tootmisvõimekuse ärakasutamiseks leida ettevõttele ka edaspidi Akeri sarnaseid kõrge väärtusahelaga rahvusvahelisi partnereid. „Tehnoloogiatööstusel on võimekus kohandada end kliendi soovidele vastavalt ja luua tooteid, mis liinitööna ei valmi,“ rääkis Vainola. Uued tehnoloogiad keskenduvad lisaks efektiivsusele ka keskkonnahoiule, seetõttu kannab nende rakendamine ka suuremat eesmärki – jätta endast võimalikult väike ökoloogiline jalajälg.

Eesti Energia Tehnoloogiatööstus tegutseb rahvusvaheliselt Enefiti kaubamärgi all ja pakub metallkonstruktsioonide, energeetika- ja tööstusseadmete valmistajana laia valikut nüüdisaegseid tehnoloogilisi projektlahendusi.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara