• 17.02.14, 17:53
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestis hakatakse arendama maailma esimest intelligentset päästevesti

Haapsalus tegutsev OÜ Lade hakkab koos ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse ja Tallinna Tehnikaülikooliga Eestis välja arendama Marinepooli uue põlvkonna tarka päästevesti, vahendab Tallinna Tehnopoli veebikülg.
Intelligentne päästevest on kasutatav ekstreemsetes ja väga külmades tingimustes ning annab raadioside teel teavet kasutaja tervisliku seisu kohta.
Euroopa suurima kvaliteetsete päästevestide tootja OÜ Lade juht Gerhard Eberle ja OÜ ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse juhataja Indrek Ruiso kirjutasid vastava lepingu alla 17. jaanuaril.Lepinguosaliste sõnul on projekti eesmärk välja töötada toode, mida saab kasutada külmadel meredel minimaalse riskiga. Päästevest sobib nii avastusreisidele kui ka ekstreemspordivõistlustele, kindlasti aga ohtlikele töödele näiteks Põhjamere naftaplatvormide juures ja Põhja-Jäämere majandusliku kasutuselevõtu ülesannete täitmisel.Tark päästevest annab raadioside teel teavet kasutaja tervisliku hetkeseisu kohta, vajaduse korral tõmmatakse ta operatiivselt veest välja, selgitas Tallinna tehnikaülikooli teadlane, professor Mart Min.Mitme aasta pikkune miljoniprojekt
Arenduse esimeses etapis tehakse eeluuring ja tehnoloogia esmased katsetused, selle pikkuseks on plaanitud viis kuud. Kogu projekt võtab osapoolte hinnangul aega paar-kolm aastat. Järgmistes etappides muutub arendusmeeskond rahvusvaheliseks.Lade sakslasest juhi Gerhard Eberle sõnul panustatakse projekti kolme aasta jooksul kuni miljon eurot. Eberle nimetab loodavat toodet intelligentseks päästevestiks. Selle üks komponente on vestis kasutatav gaasisegu, mis praegu kõigis maailma päästejakkides, ka Lade omades, suure külmaga jäätub, kuid Lade on loomas gaasisegu, mis selle probleemi lahendab.Tehnopolis asuv ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskus on tegelenud elektroonika ja signaalitöötluse arendusprojektidega juba alates aastast 2004 ja keskusel on kogemust ka inimese füsioloogiliste parameetrite mõõtmise valdkonnas.ELIKO juhi Indrek Ruiso sõnul otsivadki nad just Lade sarnaseid kliente – ambitsioonikaid, tulevikku vaatavaid ja ekspordivõimega ettevõtteid. “OÜ Lade juures meeldib meile kõige rohkem, et nad omavad selget ja edukat turvavarustuse tootmist, olles omas valdkonnas ka Euroopa turuliider,” ütles ta.Ruiso sõnul on oluline kindlasti ka Eesti-sisese koostöö hoogustumine, eriti veel piirkondlike tootmisettevõtete ja teadus-arendusasutuste vahel, mis loob aluse kõrgema lisandväärtusega tootmise kasvule Eestis.Projektis löövad kaasa Tallinna tehnikaülikooli teadlased, kelle eesotsas on professor Mart Min.Professor Min märkis, et arendusprojekti meeskonda haaratakse Eesti parimad asjatundjad elektroonika, infotehnoloogia, energeetika ja füsioloogia vallast.“Eesti teadlaste ja inseneride jaoks on taoline koostöö tähtis, sest see võimaldab ühildada fundamentaal- ja rakendusuuringud ning inseneritöö majanduse hüvanguks Eestis ja Euroopas,” tõdes Min.
 
Autor: tööstus .ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 10:35
Digitaalne revolutsioon laonduses: Directo teenus WMS Direct aitas Farron Tehnika laoprotsessid uuele tasemele
Tänapäeva kiirelt arenevas ärimaailmas mängib tehnoloogia tööprotsesside efektiivsuse tõstmises olulist rolli. Üks selline uuenduslik lahendus, millest lõikavad suurt kasu mitmed ettevõtted, on Directo uus laohaldussüsteemi liides WMS Direct, mis on loodud spetsiaalselt Directo kasutajatele, kes tegelevad laomajanduse, kaupade liigutamise ja tootmisega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele