Euroopa panustab metallide 3D printimisele

Tietokone.fi kirjutab, et Euroopas panustatakse üha enam metallide 3D printimise tehnoloogia arendamisse, mis võimaldaks valmistada uusi osi nii kosmoserakettidele kui lennukitele.

Erinevate plastikute 3D printimist on juba aastaid arendatud ning need tehnoloogiad on järk-järgult jõudmas ka tavakasutusse. Nii on tulnud turule juba üsna mõistliku hinnaga 3D printerid, millest osa on võimalik kasutada ka koduses majapidamises. 

Metallide 3D printimine ehk objektide kolmemõõtmeline „väljatrükkimine“ pakub aga veelgi märkimisväärsemaid uuendusi ja võimalusi.

Euroopa Liit ja Euroopa Kosmoseagentuur on loonud suure 3D printimise ühingu Amaze, mis koondab 28 erinevat organisatsiooni, kelle seast võib leida nii Euroopa ettevõtteid kui teadusasutusi. Konsortsium töötab selle nimel, et kiirendada metallide 3D printimise kasutuselevõttu. Selle kõige eesmärgiks on võimaldada ettevõtetel võtta oma toodetes kasutusele 3D printimise teel loodud komponente.

Metallide 3D printimisel vormitakse ja sulatatakse metallipuru laserite ja teiste spetsiaalsete tehnoloogiate abil soovitud objektiks. Kõnealust tehnoloogiat saab kasutada pea  kõikvõimaliku kuju ja struktuuriga esemete loomiseks.

Uudne tehnoloogia võimaldab näiteks kosmose- ja lennukitööstuses luua komponente, mis on seni kasutusel olevatest vastupidavamad ja kergemad. See omakorda võimaldab saavutada kokkuhoidu.

Amaze projekti raames on asutud juba valmistama lennukimootorite ja –tiibade komponente. Nende komponentide valmistamiseks on loodud erinevaid tootmisüksusi Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Norras ja Suurbritannias.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara