Tallinna Tehnikaülikooli mehaanikateaduskonna masinaehituse instituudi tootearenduse õppetooli vanemteaduri Meelis Pohlaku kinnitusel jõuab Eestisse peatselt esimene 3D-metalliprinter.
Plastikmasinaid on Eestis juba mitukümmend, kuid varsti peaks siia jõudma ka esimene metalliprinter. Pohlak usub, et tulevikus on masinad suuremad ja odavmad. Kui praegu on prinditava detaili maksimaalne suurus 300×200×250 millimeetrit, siis mujal maailmas üritatakse juba praegu printida majadetaile ja muid suuremaid asju. Tema hinnangul laieneb kindlasti ka materjalivalik. Lisaks saab tulevikus integreerida detailidesse eri komponente, nagu ekraanid, akud ja kuullaagrid, ning teha seda auto¬maatselt, ilma et oleks vaja inimese sekkumist.
3D-printeritest loe pikemalt
Äripäevast.
3D-printimise võimalustest saab lähemalt kuulda 31. märtsil toimuval 3D-printimise konverentsil. Konverentsi kavaga saab tutvuda SIIT.
Autor: Toostusuudised. ee
Seotud lood
Tallinnas tegutseb MakerPood 3D Print, kus tutvustatakse huvilistele 3D printereid ning kus saab endale meelepäraseid 3D tooteid ka välja printida.
ASi Infotark juhatuse liikme Margus Rossi väitel algavad printerite hinnad paarisajast eurost ja ulatuvad miljonini.
Tulevikutrendidest kirjutav Arengufondi blogi Fututuba avaldas artikli sellest, milliseid muutusi võib tuleviku majandusele tuua 3D printimise võidukäik.
Eesti start-up firma GrabCAD ning maailma juhtiv 3D printerite ja printimislahenduste tootja Stratasys sõlmisid täna lepingu GrabCAD’i ostu osas.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.