Eesti Energia: tugev tuul võib põhjustada elektrikatkestusi

Kuna tugev tuul ja lumesadu võivad põhjustada elektrikatkestusi, on Jaotusvõrgu ja ettevõtte koostööpartnerite rikkebrigaadid viidud kõrgendatud valmisolekusse.

Ilmajaama andmetel tugevneb täna õhtul, reede öösel ja päeval kirde- ja põhjatuul kuni 18 m/s, rannikul iiliti 22-25 m/s. Ühtlasi on oodata ulatuslikku lumesadu üle Eesti.

Suurem elektrikatkestuste oht on rannikualadel ja saartel, samuti piirkondades, kus õhuliinid paiknevad metsatrassidel. Elektrikatkestusi põhjustavad seal õhuliinidele kukkuvad puud ja oksad, mis murduvad tugeva tuule või lume raskuse tõttu.

Elektririkkeid likvideeritakse üle Eesti öö läbi. Mõnel juhul võib elektrikatkestuse likvideerimine võtta aega, sest liinide parandamine sõltub ligipääsuvõimalustest. Seoses sellega palub Jaotusvõrk elektrikatkestuste puhul mõistvat suhtumist ja kannatlikkust, teatas Eesti Energia.

Elektrikatkestustest saab teada anda helistades või saates SMS-i rikkenumbrile 1343 või veebilehe www.energia.ee kaudu. Jaotusvõrk palub elektrikatkestuse tekkides oodata enne rikkenumbrile helistamist 15-20 minutit, kuna selle ajaga jõuab katkestuste info infosüsteemi ja nõnda saab helistaja täpsemat infot rikke seisust.

Rikkenumbrile helistades kuuleb esmalt automaatvastaja infot teadaolevatest riketest helistaja piirkonnas ning nende likvideerimise orienteeruvast ajast. Kui automaatvastajale loetud tekst juba sisaldab helistaja piirkonna rikkeinfot, pole vaja rikkest klienditeenindajale teatada, kuna selle likvideerimisega juba tegeletakse.

Kui automaatvastaja sõnum ei sisalda helistaja piirkonna riket, tuleb jääda liinile. Helistaja ühendatakse klienditeenindajaga pärast automaatvastuse lõppu. Kui helistaja on klienditeenindajale rikkeinfo edastanud, rike registreeritakse ning võetakse rikkebrigaadide tööplaani. Korduvalt ei ole tarvis rikkest teada anda, sest see võib tekitada telefoniliinide ummistumist.

Ulatuslike elektrikatkestuste puhul võib rikketelefoni ootejärjekord pikeneda. Seoses sellega palub ettevõte varuda kannatust või kasutada rikkest teatamiseks SMSi või veebilehte. Rikkenumbrile kehtivad operaatorite poolt seatud kõnetasud, lisatasusid neile ei kehtestata. 

Inimestel, kelle maja veevarustus sõltub elektrist, soovitab Jaotusvõrk varuda joogivett ning alternatiivsed valgustusallikaid. Samuti tuleks jälgida, et mobiiltelefoni aku oleks laetud. Katkestuse korral on soovitatav elektriseadmed välja lülitada, et vältida nende kahjustumist.  Katkenud elektriliinidele ei tohi läheneda ega puudutada, kuna juhtmed võivad olla pinge all ning anda eluohtliku elektrilöögi.

Veebilehe www.energia.ee kaardilt saab jälgida keskpinge ja Jaotusvõrgu poolt läbi analüüsitud madalpinge elektririkete hetkeseisu. Info kaardile jõuab ajalise viivitusega ning andmed võivad mõnevõrra erineda reaalsest olukorrast

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara