Linnase ehk õlle põhitooraine hind on kallinenud ligi 40% ja siidri tooraine õunamahla hind üle kolmandiku, põhjendas AS A. Le Coq juhatuse esimees Tarmo Noop õlle ja siidri hinnatõusu.
"Tõstsime osadel toodetel hindu viimati tänavu septembris-oktoobris – õlledel ja siidritel. Ning keskmine hinnatõus õlledel oli 2,5% ja siidritel 3%," sõnas Noop.
"Põhjus on see, et linnase ehk põhitooraine hind on kallinenud ligi 40% ja õunamahla hind, millest kääritatakse siidrit ja õunaveini, on tõusnud üle kolmandiku. Ning hinda ei plaani me uuesti tõsta enne toorainete hinna muutumist," lisas ta.
Noobi sõnul tõstsid nad hinda kindlasti vähem, kui tõusis omahind. "Võtsime vähemalt pool või isegi rohkem sellest hinnatõusust enda kanda. Nendel toodetel, millel tooraine hind ei tõuse, me ei plaani hinda tõsta," märkis ta. "See pole ju mingi saladus, kuidas on viljahinnad tõusnud, sellega koos ka linnase hind, samuti mahlade hinnad," selgitas õlletootja.
Septembris oli Eesti inflatsiooninäitaja poolest Euroopa Liidu riikide seas esimese kolme hulgas – veel kiirem hinnatõus oli vaid Rumeenias ja Kreekas.
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.