Nord Streamist loobumine Eesti majandusele midagi juurde ei anna, leidis Eesti masinatööstuse liidu juhatuse esimees Jüri Riives.
Riives märkis, et ametlikult pole masinatööstuse liidu liikmetega Nord Streami teemat arutatud. "Meil on aktuaalsemaid asju ajada, kui mõelda sellest, mis olnuks, kui...," jättis ta lause lõpetamata.
Aga üldiselt on tema sõnul ikka nii, et riigi jõukus ja tulevik algavad majanduslikust võimekusest ja ka rahvusvaheliselt arvestatakse tugeva majandusega riikidega kahtlemata rohkem. "Määrav pole riigi suurus ega kuuluvus erinevatesse, ka poliitilistesse organisatsioonidesse, vaid riigi võimekus maailma tulevikus kaasa rääkida," ütles Riives.
See ei tähenda tema ütlusel, et peaksime kõrvale kalduma oma poliitiliselt peajoonelt, aga paratamatult käivad majandus ja poliitika käsikäes. Sellepärast peab riik oma poliitilistes otsustes kindlasti mõtlema ka majanduslikult, uskus ta.
"Seega – on kuidas on, aga see loobumine Eesti majandusele igatahes midagi juurde ei anna," toonitas Riives.
Ilmarine juhatuse esimees Karel Saar märkis, et küsimus on, kas Nord Streami gaasitoru ehitus on Eesti kui riigi prioriteetides, ja eks ka rahasummad.
"Ehk oleks olnud Eesti poolt ärimehelikum teatud tingimustel siiski Nord Streami rajamisega nõustuda. Aga selge on see, et tühise raha eest pole mõtet ennast maha müüa," arutles Saar. "Näiteks, kui asi olnuks ühes miljonis dollaris, siis ehk tõepoolest on õigem selg sirgena hoida ja endale kindlaks jääda. Aga saja miljoni eest oleks võinud võib-olla juba kaaluda."
Äripäev küsis eile päevaküsimusena, kas Eesti tegi õige otsuse, kui keeldus Nord Streamist, sest vastuseisu tõttu jäi Eestil saamata mitmeid miljoneid ja hulga töökohti.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Taani energiaagentuur andis täna Nord
Stream AG-le loa ehitada 1220 km pikkuse torujuhtme Taani vetesse rajatava osa,
teatas Nord Stream.
Soome valitsus andis täna rohelise tule
Nord Stremi gaasijuhtme ehitusele, kirjutab Yle.fi.
Rootsi valitsus annab Nord Streamile loa
Läänemerre gaasitoru paigaldamiseks, vahendas uudisteagentuur TT.
Nord Streami vastu sõdides on Eesti saanud selgeima kaotuse Sillamäe näol, mis oli 2007. aastal gaasitoru logistikakeskusena selge konkurent Kotka linnale. Nüüd saab Soome tehases tööd 190 inimest.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.