• 12.10.09, 16:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Venemaal tulekul esimene aktsiaemissioon pärast kriisi vallandumist

Venemaa suurim viinatootja Synergy plaanib korraldada aktsiaemissiooni, mis oleks esimene Venemaa aktsiaemissioon pärast finants- ja majanduskriisi puhkemist 2008. aastal.
Valdusfirma Synergy 25% aktsiate märkimine algas 5. oktoobril ja lõpeb 16. oktoobril, kirjutas Kommersant. Börsilt kogutud rahaga kustutatakse ettevõtte võlgu.
Aktsiaemissiooni organiseerisid pangad Renessanss Kapital ja VTB Kapital. Aktsiate nominaalhinnaks on 80 miljonit dollarit ehk veerand varasemast aktsiakapitalist - 320 miljonist dollarist.
Synergy juht Aleksandr Metšetin ütles, et ettevõte kaalub ka teisi raha hankimise vahendeid, mis ei sisalda aktsiate müüki.Augusti lõpul lasi Synergy 2,5 miljardi rubla ulatuses välja viieaastase tähtajaga võlakirju.
Synergy on suuruselt teine erakätes olev alkoholitootja Venemaal. Esimeses kvartalis ulatus ettevõtte käive 7,78 miljardi rublani. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga langes puhaskasum 10%, 512 miljoni rublani. Ettevõtte võlad ulatuvad 6,8 miljoni rublani.
51,8% Synergy aktsiatest kuulub ettevõtte juhile Aleksandr Metšetinile.
2007. aastal võtsid varasemad aktsionärid ettevõtte börsile minekul reeglina 60% rahast välja, kuid praegu on teisiti - aktsiaemissioonist kogutud raha kasutatakse 80-90% ulatuses võlgade kustutamiseks.
Võlgade kustutamiseks võib esmakordselt aktsiaid emiteerida ka alumiiniumi tootmisega tegelev Rusal. Analüütikute hinnangul võib Rusal IPOga koguda 1,5-2,5 miljardit dollarit. Alumiiniumitootjat hinnatakse 30 miljardile dollarile.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 13:15
DSV tegevjuht Alvar Tõruke: oleme tagasi ajas, kus peame hakkama Eestit uuesti leiutama
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele