Pharmadule: palga kiire kasv ja inflatsioon teeb muret

Rootsi ehituskontserni Pharmadule
asepresident Andreas Palmlund ütles aripaev.ee-le, et välismaisele
tootmisettevõttele teeb ettevõtte tulumaksu muutmisest rohkem muret siinsete
palkade kiire kasv, inflatsioon ning euro kasutuselevõtu edasilükkumine.

Palmlund kinnitas, et Jüris asuv moodulmajade tehas Eestist niipea ära ei koli. Miks Sõmeru tehas kinni pandi, Palmlund öelda ei osanud, kuna Pharmadule müüs telekommunikatsiooniseadmete kaitsemajakeste tootmisüksuse umbes pooleteise aasta eest Rootsi ettevõttele Goldcup M 1993 AB-le.

"Müüsime selle ettevõtte, sest see polnud meie põhitegevus," selgitas Palmlund. "Tootmisettevõtet pole kerge kolida," rääkis ta samas Jüri tehnoparki püsti pandud tehasest, mida hoopis laiendatakse. "Oleme Eesti tehase ja selle töö kvaliteediga rahul," lisas mees.

Palmlundi sõnul Eesti tulumaksuseaduse muudatused neid ei mõjuta, kuna firmal pole plaanis Pharmadule OÜst kasumit välja võtta. "See pole kasumi-, vaid kuluüksus," ütles kontserni tippjuht ning märkis, et hoopis rohkem kui maksumuudatused, mõjutab välismaiseid tootmisettevõtteid Eesti tööjõu hind.

Palmlund tunnistas, et Eestis tõusis palk viimastel aastatel hüppeliselt, kuid tootlikkus sellele järele ei tulnud. "Palgad ja tootlikkus on kahtlemata probleem. Tootlikkus pole kasvanud," ütles ta.

"On raske ennustada, kuidas palgad tulevikus kasvavad, mida teeb inflatsioon ning millal võetakse kasutusele euro," loetles Palmlund väliskapitali varitsevaid riske.

Farmaatsia- ja naftafirmadele moodulkomplekse tootval Pharmadule AB-l on kaks tehast, millest üks asub Rootsis ja teine Eestis.

Möödunud aastal teenis Eestis asuv tehas Pharmadule OÜ 33,8 miljoni kroonise käibe juures 1 miljon krooni kasumit. 2006. aasta tõi siinsele tootmisettevõttele 27,5 miljoni kroonise käibe juures miljoni kroonise kahjumi.

Pharmadule OÜs töötas mullu ligi 40 inimest. Majandusaasta aruandest nähtub, et tänavu kasvab firma töötajate arv üle 100.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara