Baltimaade juhtiv kaubandussisustuse ning
metall- ja puitmööbli tootja Kitman ostis 14 miljoni krooni eest võimsa
torutöötlemiskeskuse, mille abil loodab suurendada praegust torutöötlemise mahtu
kaks korda.
Kitmani juhatuse esimehe Ilo Rannu sõnul võimaldab värske investeering töödelda aastas ca 200 kilomeetrit toru. "Asendamatu on seade erinevate torukonstruktsioonide puhul, samuti masinaehituses," lisas Rannu.
Äsja käiku antud torulaser võimaldab toru mehhaaniliselt töödelda. Ära jäävad kõik operatsioonid, mida varem tehti manuaalsete pinkidega nagu saagimine, freesimine, stantsimine ja puurimine.
Kitman on viimastel aastatel seadmeparki investeerinud 45 miljonit krooni.
Kitmani mullusest 109 miljoni krooni suurusest müügist moodustas eksport 55,4 protsenti. Kitmani tähtsamad eksporditurud on Soome, Rootsi, Läti ja Leedu, samuti Taani, Saksamaa, Venemaa ja Ukraina.
Uute suundadena tegeleb Kitman nüüdsest ka kaubanduses kasutatava külmtehnika, kassade ja roostevabast mööbli valmistamisega suurköökidele. Lähiajal on plaanis investeerida puitmööbli tootmisesse.
Kitman kuulub täielikult Eesti kapitalile, ettevõtte ainuomanik on valdusfirma NG Investeeringud.
Seotud lood
Paljud töösturid seisavad silmitsi
tootmismahtude kasvu raugemisega, kuid palka küsivad töötajad rohkem kui kunagi
varem ning hoolimata pidevast palgatõusust keegi naljalt vabrikusse tööle ikkagi
tulla ei taha.
AS Kitman soetas Eestis ainulaadse lehtmetalli painutuskeskuse. Tehtud investeeringu tõttu on ettevõttel plaanis tänavu juurde luua vähemalt 15 töökohta.
Kui veel 20 aastat olid koht- ehk LAN-võrku liidetud põhiliselt arvutid, siis täna on ühises võrgus kõik seadmed alates küttelahendusest, valgustusest ja külmkapist kuni tööstusseadmeteni. Tehnoloogia areneb hoogsalt ja järk-järgult liigutakse vaskkaablil põhinevatelt ühendustelt üle fiiberoptilistele ja üle õhu lahendustele. LAN-võrgu olevikust ja tulevikust räägib YEInternationali tootejuht Henri Voogla.