Kohus: Närska ja Hainsoo asjas puudus kuriteosündmus

Tartu maakohus teatas, et mõistis endised
Werol Tehased juhatuse liikmed Robert Närska ja Helmo Hainsoo õigeks, kuna
puudus kuriteosündmus.

Süüdistuse kohaselt rikkusid Närska ja Hainsoo hiigelvõlgades Werol Tehaste vara hoidmise nõudeid. Täpsemalt, nad jätsid 2006. aasta kevadel kohtutäituri arvele edasi kandmata 5 780 872 krooni.

Firma juhatus kasutas seda raha tehase käigushoidmiseks, makstes rapsiseemne, elektri ja muude kulutuste eest ettevõtte igapäevase majandustegevuse raames.

Kohtus ilmnes, et Werol Tehaste arvele laekuvat raha ei oldud täitemenetluses arestitud ning seega polnud põhjust ettevõtte juhatust ka selle kasutamises süüdistada.

Kohtuotsus täpsustab, et kohtutäitur arestis 2006. aasta aprillis Werol Tehaste vallasvarana 125 eset, patente, litsentse, kaubamärgi ja muud immateriaalset vara seitse erinevat nimetust. Selle jääkmaksumus oli 7 888 645 krooni. Lisaks arestis täitur 10 149 752 krooni eest nõudeid ostjate vastu ning 10 miljoni krooni eest laovarusid. Võlausaldaja Pere Leib Tootmise ja võlgniku kokkuleppel pangakontosid ei arestitud.

Prokuröril tuleb maakohtu otsuse vaidlustamisest teatada seitsme päeva jooksul.

Tartu ringkonnaprokurör Marge Püss ütles, et tutvub esmalt maakohtu otsusega ning vaatab seejärel, kas seda edasi kaevata või mitte. "Seetõttu ei taha ta hetkel ka otsust täpsemalt kommenteerida," vahendas Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara