Advokaat: ei maksa end põhjuseta süüdi tunnistada

Werol Tehaste eksjuhi Robert Närska
advokaat Kalev Bachmann ütles, et põhjuseta ei maksa end süüdi tunnistada ja
prokuröri pakutavat oportuniteeti vastu võtta.

Täna mõistis Tartu maakohus Weroli eksjuhid Robert Närska ja Helmo Hainsoo õigeks kuriteosündmuse puudumise tõttu. "Siit ka õppetund," kommenteeris Bachmann, "kui tunned, et pole süüdi, ei maksa pakutavat oportuniteeti vastu võtta."

Bachmanni sõnul pakkus prokurör kriminaalasja lõpetamist oportuniteedi ehk avaliku menetlushuvi puudumise tõttu. Selle vastuvõtmisega kaasneb alati süü omaksvõtt ning kohustus tasuda riigituludesse teatud summa või teha ühiskondlikult kasulikku tööd.

"Arestitud olid nõuded, mitte nende alusel laekuv raha. Sissenõudjaks oli Pere Leib ja raha kasutamiseks oli tema luba. Keegi ei tahtnud, et tehas seisma jääks," rääkis Bachmann, "prokurör laiendas kuriteo mõistet arestitud nõuetelt laekuva raha kasutamisele."

Aripaev.ee küsis, kuidas Närska ja Hainsoo sellisel juhul kriminaalsüüdistuse üldse said, kas tulenes see prokuröri liigsest innukusest või sellest, et keegi teda pidevalt tagant torkis. "Võib-olla mõlemat," vastas Bachmann naerdes. "Võib-olla ta lootis ka, et nad tunnistavad end süüdi ja maksavad raha ära."

Ühtlasi kiitis Bachmann Tartu maakohust põhjalikkuse eest. "Otsuse pikkus ületab kolm korda süüdistust," ütles advokaat ja märkis samas, et kohtuotsuse pikkus tulenes paljuski sellesse lisatud kaitsjate seisukohtadest.

"Vaid ühes punktis ei jaganud kohus meie seisukohta," ütles Bachmann ja lisas, et tema jaoks polnud tänane Weroli eksjuhtide kohtuotsus suur üllatus, ehkki õigeksmõistvad otsused pole just väga sagedased.

"Noh, ta tunneb ennast hästi," ütles Bachmann Närska enesetunde kohta. "Pidu ei saa veel pidada, natuke liiga vara. Seda saab alles siis, kui kohtuotsusel tempel all on."

Prokurör võib edasikaebamisest teatada seitsme päeva jooksul.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara