Briti õlletootja Scottish Newcastle
võttis vastu Taani Calsbergi ning Hollandi Heinekeni ühispakkumise, mis toob
endaga kaasa selle, et Saku Õlletehase suuromanik BBH läheb täielikult
Carlsbergi omandusse.
Carlsbergi aktsia reageeris Kopenhaageni börsil pea viieprotsendilise langusega 532 Taani kroonini. Ehkki üldiselt peetakse tehingut heaks, kujunes Carlsbergi jaoks hind ilmselt liiga kõrgeks, sest pakkumist suurendati miljardi naela võrra. Ettevõte kavatseb tehingu finantseerimiseks emiteerida kuue miljardi dollari eest aktsiaid ning võtta lisaks ka laenu.
Saku Õlletehase aktsia hind ei reageerinud tehingule mitte kuidagi. Aktsia hind jäi eilsele sulgemishinnale, käive oli 0,7 miljonit krooni. Investorite osavõtmatus on ka täiesti mõistetav, sest esialgu pole teada, mida ülevõtmine õlletehasele tähendab.
Usun, et esialgu ei tähenda see mitte midagi. Carlsbergi esmane huvi on Venemaa õlleturg, mis on ilmselt kõige kiiremini kasvav õlleturg maailmas. Tuleks võtta ka arvesse, et alles tänasest said ülevõtjad ligi BBH finantsprojektsioonidele ning seetõttu väga kiireid otsuseid loota ei ole.
Kuna olukord finantsurgudel ei ole eriti kiita, saab järgnevate aastate märksõnaks olema kulude kokkuhoid. Kolme aasta pärast loodab Carlsberg kokku hoida 162 miljonit eurot.
Seetõttu pole ka võimatu, et Saku Õlletehas võidakse ära müüa, sest tõenäoliselt jääb Eesti turu kasv Venemaale selgelt alla. Saku Õlletehase turuväärtus on 1,5 miljardit krooni, millest 75 protsenti hakkab kuuluma Carlsbergile.
Calsberg ja Heineken loodavad, et ülevõtmine viiakse lõpuni veel teises kvartalis.
Seotud lood
Tänapäeva kiirelt arenevas ärimaailmas mängib tehnoloogia tööprotsesside efektiivsuse tõstmises olulist rolli. Üks selline uuenduslik lahendus, millest lõikavad suurt kasu mitmed ettevõtted, on Directo uus laohaldussüsteemi liides WMS Direct, mis on loodud spetsiaalselt Directo kasutajatele, kes tegelevad laomajanduse, kaupade liigutamise ja tootmisega.
Hetkel kuum
Üks esikolmiku firma olnud ka kolm aastat järjest Äripäeva gasell-ettevõte.
“Kui regulatiivsed piirangud muutuvad liiga keeruliseks, kaalume tootmise viimist Eestist välja”
Tagasi Tööstusuudised esilehele