Gaasitoru rajamine võib takerduda Soome kohtutesse

Soome keskkonnakaitseorganisatsioonid
kavatsevad kohtuga nõuda, et Venemaa uuriks Nord-Streami gaasitrassi
alternatiivset marsruuti Suursaarest lõuna pool.

Soome on taotlenud Venemaalt, et too uuriks ühtemoodi nii Suursaarest põhja poolt kui ka lõuna poolt mööduva gaasitrassi marsruudi keskkonnamõjusid. Senini on Venemaa neid nõudeid ignoreerinud, vahendas postimees.ee.

Soome WWF ja looduskaitseliit kaaluvad telekanali teatel nüüd tõsimeeli Venemaa kaebamist Vaasa halduskohtusse ja kui sealt õigust ei saada, siis riigikohtusse. Kohtuvaidlus pidurdaks gaasitrassi rajamist vähemalt aasta jagu, kui mitte rohkem.

Keskkonnaspetsialisti Mika Seppälä sõnul pole Soome majandusvööndi seaduse vettpidavust varem kohtutes proovile pandud, mistõttu võib kohtulahing olla juriidiliselt keeruline ja venida kaua.

Seppälä sõnul annab aluse kaebuseks Venemaa soovimatus teha keskkonnamõjude uuring ka lõunapoolsele marsruudile. Ilma selle uuringuta võib gaasitrassi keskkonnamõju hinnangut lugeda ebatäpseks, mis omakorda ei pruugi võimaldada Soomel trassi ehitusluba anda.

Soomlaste peamine argument lõunapoolse trassi kasuks on see, et sinna ei ole vaja põhja tasandamiseks vedada laevatäisi kive. Kui kive merepõhja ei valata, häirib see põhjasetet vähem ning ka põhjamutta ladestunud raskemetallid ja keskkonnamürgid ei eraldu nii intensiivselt.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara