Kõik gaasifirmad ei taha tühje balloone tagasi

Kuigi gaasiballoon on eriotstarbeline anum,
milles saab hoida vaid selleks ette nähtud vedelikku, ei ole kõik firmad
huvitatud tühjade balloonide tagasiostmisest.

Reola Gaasi juhataja Sandor Tabo sõnul ei saa gaasiballooni võrrelda õllepudeliga, kuna õllepudel maksab kümnendiku toote hinnast, kirjutas Postimees. Gaasiballooni puhul on tegu tootega, mis maksab ise mitu korda rohkem kui vedelik, mida ta sisaldab. Seega ostab inimene gaasi ostes endale ka selle ballooni, mida gaasitootja saab hiljem täita.

Tühje gaasiballoone ostetakse küll tagasi, aga seda ainult paaris kohas. Kuna gaasiballoone kasutatakse tunduvalt vähem kui joogitaarat, siis ei ole nende tagastamiseks siiani suudetud ühtset süsteemi luua.

"Kui tarbija toob balloonimüüjale tühja propaaniballooni tagasi, saab ta selle vahetada täis ballooni vastu, makstes vaid gaasi eest. See süsteem on seni nii toiminud ja toimib ka edaspidi," ütles Eesti AGA AS esindaja Elen Mitt.

Kui tarbijal pole uut täis ballooni enam vaja ning ta soovib tühjast balloonist vabaneda, siis AS Eesti AGA on valmis tarbijatelt tühje propaaniballoone tagas võtma. Tänase seisuga teeb AGA seda tasuta st ei maksa tasu balloonide tagastamise eest, kinnitas Mitt. Tagasivõtmine kehtib vaid Reola Gaasi propaaniballoonide puhul, mida AGA müüb edasi.

AGA pakub firmale endale kuuluvaid propaaniballoone rendiks - kasutaja ei pea ballooni endale päriseks ostma. 11 kg propaaniballooni kuuajaline rent on 30 kr, lisandub gaasi hind 290 kr.

"Kuid kuna gaasigrillimine on muutunud üha populaarsemaks, on tarbijatel tekkinud vajadus endale ostetud balloonide taarat tagasi müüa. Seetõttu plaanime septembris hakata Eesti AGA teeninduspunktidest tarbijatele müüdud propaaniballoone neilt ka tagasi ostma. Milliseks kujuneb ballooni tagasiostmise hind, pole tänase seisuga veel paigas," rääkis Mitt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara