Jaanipeolistele pakkisid liha ka kontoritöötajad

Jaaninädalal hüppeliselt kasvanud
grill-liha ja -vorstide müük viis kontoritöötajad appi liha pakkima ja kaupa
välja panema.

Talleggi äridirektori Margus Venelaine sõnul kasvas tänavu juba mais-juunis marinaadis lihade ning ðaðlõkkide müük mullusega võrreldes 13 protsenti, kirjutas Postimees.

"Järsult suurenev müük testis kogu firma võimekust eriolukorras: ka kontoritöötajad pakkisid tootmises liha ja aitasid poodides kaupa välja panna," rääkis Venelaine.

Eesti ainus linnulihatootja AS Tallegg kasvatas marinaadis lihatoodete müüki jaaninädalal 67 tonnini, seda on tavalisest suvenädalast kolm korda enam.

Enim leidis ostjate poolehoidu kanalihast ðaðlõkivorst lambasooles, mida söödi jaaniajal kokku viis tonni. Populaarsed olid ka mahedamaitseline ja Gruusia ðaðlõkk.

Eesti suurim lihatööstus Rakvere müüs jaaninädalal 151 tonni grilltooteid, mis on tavalise suvenädalaga võrreldes kaks korda enam. Kõige enam kasvatasid müüke ðaðlõkid ning marinaadis lihad.

Rakvere grillvorste müüdi 46 tonni ning marinaadis lihasid ja ðaðlõkke 105 tonni. Rakvere toodetest ostetuim oli pereðaðlõkk, mida müüdi kokku 21 tonni. Grillvorstidest oli eelistatud ðaðlõkivorst lambasooles, grill-lihadest Jahimehe grill-liha.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara