Atria toob leedukaid koondades Eestisse lisatööd

Soome lihatööstus Atria Yhtymä Oy teatas
täna Helsingi börsile, et suleb Leedu tehase ja koondab kogu Baltikumi tootmise
Eestisse.

Atria Group otsustas Atria Baltia tootmise koondada Valga tehasesse. Vilniuses asuv tehas suletakse hiljemalt 31. augustil, kirjutas Soome majandusleht Kauppalehti.

Atria Venemaa ja Baltikumi direktor Juha Ruohola sõnul on Atria tegevus Leedus toonud kahjumit ja sealne turupositsioon on liiga väike, ca 3%. ”Eestis on majandus- ja kaubanduskeskkond soodsam, mistõttu Atria tähelepanu ja investeeringud Baltikumis koonduvad Eestisse,” lausus Ruohola.

"Me küll kavatseme pidevalt tootmismahte suurendada, kuid praegu ei ole plaanis inimesi Valgasse juurde värvata. Esialgu teeme Eestis tööd selle nimel, et efektiivsust tõsta," rääkis Ruohola.

Atria Baltic müügidirektor Riina Aamisepa tähendusel hakkab Valga Lihatööstus pan-Balti tellimuste korral Baltikumi turgu varustama.

Tehase sulgemisega kaotab Leedus töö 139 inimest. Vilniuse tehase hoone ja sellega seotud maatükk on Atrial kavas maha müüa.

Tehase sulgemine läheb ettevõttele maksma umbes 2 miljonit eurot ehk. 31 miljonit krooni.

Atriale kuulub Eestis Valga Lihatööstus, mis müüb tooteid Maks Mooritsa kaubamärgi all. Atria Baltic on suuruselt teine lihatööstus Eestis, millel on lisaks liha töötlemisele ka loomafarmid ja tapamaja. Kontserni käive ulatus möödunud aastal 381 miljoni kroonini.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara