Parts: tuumajaama ehitamine on eelkõige majanduslik projekt

Tänasel kohtumisel Leedu majandusminister
Vytas Navickasega ütles minister Juhan Parts, et Balti riikide energia-alane
koostöö peab tihenema nii firmade, valitsusasutuste kui ka parlamentide tasemel,
teatas ministeerium.

“Meil tuleb tagada Balti riikide energiajulgeolek ning selles kontekstis on uue tuumajaama rajamine Leedusse väga oluline projekt,” ütles minister Parts Vilniuses toimunud kohtumisel. “Me oleme huvitatud, et uue Leedu tuumajaama rajamise protsess oleks avatud ja läbipaistev. Praegu Leedu parlamendis toimuv arutelu on oluline ka Eestis toimuva debati jaoks, sest selle tulemusena luuakse seaduslik alus tuumajaama rajamiseks.”

Partsi sõnul pole õige aktsiaportfelli poliitiline jagamine osapoolte vahel, vaid see peaks toimuma majanduslikel alustel, võttes aluseks osanike potentsiaali. “See projekt peaks olema eelkõige majanduslik projekt, kuid on selge, et Leedu jaoks on siin lisaks poliitilisele mõõtmele tähtis ka emotsionaalne aspekt,” ütles Juhan Parts.

Minister Partsi sõnul on väga oluline, et tuumajaama projektiga kaasneks ka Leedu ja Poola vahelise elektriühenduse rajamine. Tema hinnangul suurendaks Poola kaasamine tuumajaama projekti oluliselt selle väärtust. “See samm viiks Balti riigid lähemale ühinemisele Kesk-Euroopa elektrivõrkudega, mis omakorda vähendaks Balti riikide seotust Vene elektrisüsteemiga,” ütles Parts. “Siis on meil julgem olla.”

Lisaks tuumajaama projektile oli kõne all ka Vene–Saksa gaasitoru rajamisega seonduv. Ministrid tõdesid, et NordStreami projektiga paralleelselt on aeg tegeleda põhjalikumalt ka selle projekti alternatiividega.


Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara