Rootsi soovib osaleda Leedu tuumajaama projektis

Rootsi riiklik energiafirma Vattenfall on
huvitatud osalemisest Leedu tuumajaama projektis, saades selle osanikuks või
ostes uuest jaamast energiat.

Lisaks sellele on kavas rajada elektrikaabel Balti riikidest Lõuna-Rootsi, kus on võimalik, et mõne aasta pärast tekib elektrienergia puudus, vahendas ETV 24.

Võimalikku osalemist Leedu projektis peetakse aga poliitiliselt tundlikuks küsimuseks, sest Rootsi parlament on otsustanud sulgeda kõik tuumajaamad Rootsis endas.

Otsus Leedu tuumajaama projektis osalemise kohta tehakse suvel.

"Me võime müüa konsultatsiooniteenuseid, kuid eelkõige on meil huvi osaleda osanikuna tootmises, mis algab, mida toodetakse Baltikumis ja mida võib-olla saab müüa Rootsi," ütles Vattenfalli juhatuse esimees Dag Klackenberg SVT uudistesaatele Rapport.

Klackenberg sõidab mõne nädala pärast Leetu, et arutada tuumajaamaga seonduvat sealsete juhtivate poliitikutega. Ta usub, et ka poliitiline olukord tuumaenergia osas muutub.

"See on tulevikuküsimus, kuid praegu on Rootsi energeetikapoliitika see, et meil on ees periood, mil me tugevdame olemasolevaid tuumajaamu, kuid ei ehita uusi. Kuid see diskussioon võib ju muutuda kolme, nelja või viie aasta pärast. Ja siis on ju hea, et me liigume Euroopas ja vaatame olemasolevaid rajatisi, mis suudavad säilitada Vattenfallile vajalikku tootlikkust," arutles Klackenberg.

Otsus uue tuumajaama rajamise osas Leetu võetakse vastu suvel ning kõige varem võivad sealsed reaktorid elektrit tootma hakata 2015. aastal.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara