Kreenholm plaanib koondada 800 töötajat

Narva tekstiiliettevõte Kreenholm plaanib
tootmismahtusid kehvade majandusnäitajate tõttu tugevasti vähendada ja koondada
800 töötajat.

Põhjuseks tuuakse Narva Linnavalitsuse ja ASi Narva Vesi juhtkonna tegevust ja vee hinnatõusu, teatas Narva linna pressiteenistus.

Nimelt selgub Kreenholmi emafirma Boras Wäfveri AB 2006. aasta tulemustest, et võrreldes 2005. aastaga vähenesid nende tulud 145 miljoni Rootsi krooni (261 miljoni Eesti krooni) võrra ja hetkel on kontsern suures miinuses.

Narva linnajuhtide hinnangul soovib Kreenholmi juhtkond jääda aga kõrvaltvaatajaks firma kokkuvarisemise juures, süüdistades ettevõtte halbades majandusnäitajates hoopis Narva Linnavalitsust ja ASi Narva Vesi.

"Ma ei tunne vähimatki sümpaatiat ettevõtte juhtkonna vastu, kes oma tegevusega on viinud kunagise õitsva ja võimsa tekstiiliettevõtte majandusliku krahhi äärele. On selge, et selles pole süüdi need tuhanded narvalased, kes on siin põlvkondade kaupa rasket tööd teinud ja oma peredele leiba teeninud," ütles Narva linnapea Tarmo Tammiste.

Narva linnapea pöördus oma kirjas AS Narva Vesi juhatuse esimehe Aleksei Voronovi poole palvega lükata edasi otsus AS Kreenholmi Valduse reovee vastuvõtu lõpetamine alates 27.märts 2007.aastal ning valmistada ette hagi ja pöörduda kohtu poole AS Narva Vesi ja AS Kreenholmi Valduse vahelise võlaküsimuse lahendamiseks.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara