• 18.09.06, 16:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Riigikogu väliskomisjon: Eesti peaks vähendama sõltuvust Venemaa energiaallikaist

Riigikogu väliskomisjonis arutati täna uuringut, mis soovitas vähendada Eesti sõltuvust Venemaa energeetikast.
Arutati küsimust, kuidas mõjutab Eesti energeetika sõltuvus välismaistest tarnijaist Eesti välispoliitikat ning mida peaks Eesti ette võtma, et vähendada riske, mis on seotud Venemaalt imporditava maagaasi varustuskindlusega. Samuti küsimust, millised on Eesti võimalused Euroopa Liidu ühtse energiapoliitika kujundamisel.
Uuringu autorid soovitasid vähendada Eesti sõltuvust Venemaa energiaallikaist. Samuti arvati, et Eestis tuleks välja töötada ka seadusandlus kriisiolukordade reguleerimiseks, kui gaasitarned peaksid mingil põhjusel lakkama.
Euroopa Liidus peaks Eesti uuringu autorite kinnitusel osalema aktiivselt ühtse energiapoliitika väljatöötamisel, toetama Läänemere energiaringi loomist, nii et ka Balti riigid oleksid ühendatud Euroopa Liidu ühtsesse energiavõrku, ja ennetama võimalusi, kus Venemaa hakkab monopoolse energiaeksportijana kasutama energeetikat poliitilise mõjutusvahendina.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Uuringu aluseks oli väliskomisjoni poolt tellitud ja Eesti Välispoliitika Instituudis valminud uurimus "Eesti energiajulgeolek Euroopa Liidu energiapoliitika kontekstis".

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 10:53
Eesti insenerid viivad tööstus- ja tootmisettevõtete automatiseerimise uuele tasemele
Tootmise automatiseerimisele ja tööstusautomaatika erilahendustele keskenduv Eesti tehnoloogiaettevõte Smitech OÜ on üles ehitatud kahele tugevusele: ambitsioonikale visioonile ja kõrgetasemelisele insenerioskusele. Mõlemat jagub nii tegevjuht Sander Mitendorfile kui ka peainsener Andres Kruglovile, kes ühise ettevõtmisena otsustasid panna õla alla Eesti tööstuse arengule.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele