Kolme puidutööstuse ettevõtte maksuvõlg ületab 100 000 euro piiri ja neist suurima võlaga ettevõte lõpetas äsja kohtuvaidluse BLRT Grupiga.
- Hakkepuit ja traktor. Foto: Veiko Tõkman
Suurim maksuvõlg puidutööstuses on üle 180 000 euro, selgub Infopanga ja maksuameti andmete põhjal koostatud maksuvõlglaste ülevaatest. 14 ettevõttest koosnevas tabelis on toodud ettevõtted, mille maksuvõlg on vähemalt 20 000 eurot.
Mis toimub puidutööstuses? Tutvu Infopanga puidutööstuse aastaraportiga
siin.
Suurima maksuvõlgaga ettevõte Latesto OÜ on eelmise aasta majandusaasta aruande esitanud õigeaegselt. Aruandes selgitab ettevõte, et 2023. aastal olid firma peamised tegevusvaldkonnad puitmaterjali hakkimine ja purustamine, puistematerjalide vedu ning transport jm transporditeenused. Samuti sõidukite ja rasketehnika remonditeenused.
Samuti seisab aruandes, et 2021. aastal esitas ettevõte kohtusse hagi BLRT Grupi vastu omandiõiguse tunnustamiseks ja vallasvara väljanõudmiseks ebaseaduslikust valdusest. Hagi on Harju Maakohtu otsusega rahuldatud 3. aprillil 2023, samas kaebas BLRT Grupp otsuse edasi Tallinna Ringkonnakohtusse, mille apellatsioonikaebuse jättis Tallinna Ringkonnakohus 18. juuni 2024 seisuga rahuldamata.
Seotud lood
Soome üks suuremaid pereettevõtteid, saematerjali tootev Junnikkala OY müüakse metsanduskontsernile Stora Enso. Soome meedia teatel on see juba neljas pereettevõttena tegutsenud puidutööstuse müük viimase kümne aasta jooksul.
Raskustest hoolimata on tunneli lõpus siiski valgus, sest Eesti keskmise puidutööstuse bilanss on likviidsuse ja võlakoormuse osas tugev ning suudab kriisile vastu seista, kirjutab Swedbanki metsa- ja puidutööstuse sektorijuht Alvar Mällo puidutööstuse TOPi tulemusi kommenteerides.
Ressursse investeerimiseks on palju, kuid Eesti investeerimiskliima ei soosi seda ning Lätti panustamine näib kindlam, rääkis puidutööstuse Lemeks asutaja Jüri Külvik.
Riigimetsa Majandamise Keskuse juhatus otsutas hindamiskomisjoni ettepanekul kvalifitseerida kõik viis ettevõtet, kes soovivad puidu keemilise või mikrobioloogilise väärindamise tehase rajamiseks sõlmida RMK-ga kestvuslepingut.
ESG juhtimine on vajalik nii suurettevõtetele kui ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. ESG eesmärke, strateegiaid, arengut ja raporteid küsivad partnerid, kliendid, pangad ja regulaatorid. Kuidas ESG abil oma riske ja võimalusi leida?