Kütusemüüjate pressiteated kütusehindade kohta võimaldavad tarbijatel teha lihtsamaid ja paremaid otsuseid, ning seetõttu on selline infovahetus lubatud, rääkis konkurentsiõiguse advokaat Tanel Kalaus saates „Triniti eetris“. Ta lisas, et siiski on vahe räige kartelli ja absoluutse konkurentsi vahel õhkõrn.

- Vasakul konkurentsiõiguse advokaat Tanel Kalaus ja paremal Katrin Tasa konkurentsiameti järelevalveosakonnast.
- Foto: Erakogu
Räägime konkurentsiõigusest ja info vahetamisest ettevõtjate vahel. Sellest mis on lubatud, mis ei ole lubatud, ja sellest, mis jääb sinna vahele.
Saatest saab vastused küsimustele: mis viisil ja millist tüüpi info vahetamine on konkurentide vahel keelatud? Kes on kaasaaitaja ja mis on leebustaotlus? Kuidas peale vaadates aru saada, kas ettevõtjad on hinnas kokku leppinud või on see aus konkurents?
Näiteid kohalikest kartellidest ja keelatud tegevusest toovad Triniti Advokaadibüroo partner ja konkurentsiõiguse advokaat Tanel Kalaus ja konkurentsiameti järelevalveosakonna osakonnajuhataja asetäitja Katrin Tasa. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kuula värsket saadet siit:
Kartelli ja karmi konkurentsi vahel on õhkõrn vahe
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.