„2023. aasta üks kõige suuremaid väljakutseid laevaehituse valdkonnas oli oskustööliste kriis. Tööliste palga, värbamise ja koolitamise kulud kasvasid oluliselt, kuid töö efektiivsuses oli märgata langust,“ selgitab ettevõtte juhatus majandusaasta aruandes.
Majanduses valitseb ebavajalik paanika ja kahekohalisi majanduslanguse numbreid ennustavad suurettevõtjad peaksid mõtlema oma sõnade mõju peale, leidis enam kui tuhandele inimesele tööd andva laevaremondiettevõtte LTH-Baas tegevjuht Anton Maljugin.
Masina- ja metallitööstuses on viimase aasta jooksul enim tööjõudu värvanud laevaremondiga tegelev LTH-Baas, kus töötajate arv on aastaga kasvanud ligi 300 inimese võrra, selgub Äripäeva Infopanga koostatud masina- ja metallitööstuse konkurentsiraportist.
Selleks, et kirjeldada, kuidas suhtuvad praegusesse majanduslangusesse meie ettevõtted, võiks tsiteerida ’Omar Khayyāmi: “Meelekindlusetud hukkuvad enneaegu”, kirjutab laevaehitusfirma LTH-Baas tegevjuht Anton Maljugin.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.