Gerli Ramler • 29 november 2013

CM: Logistika Pluss avab Irus uue logistikakeskuse

Eesti ühe suurema laopidaja Logistika Pluss OÜ  järgmisel aastal avatav uus logistikakeskus Irus ei täida mitte ainult lao rolli, vaid annab võimaluse ka uuteks tehnoloogilisteks lahendusteks ja uute teenuste pakkumiseks.

„Uue logistikakeskuse ehituse põhjusi oli tegelikult kaks: esiteks seoses partnerite arvu kasvuga väljakasvamine senistest ruumidest ning teiseks uute tehnoloogiate kasutuselevõtmise ja rakendamise soov ning läbi selle klientidele lisandväärtuste loomine,“ tutvustab ettevõtte juhataja Toomas Orutar.

Ehitatav keskus lisab Logistika Plussile ca 24 000 m2 kasulikku pinda ning lisaks laopindadele tulevad hoonesse spetsiifilistele nõuetele vastav tootmispind ning kontori-, koosoleku-, riietus-, tehno- ja muud vajalikud ruumid. Uus ladu annab võimaluse ka uuteks väljakutseteks ning nii lisanduvad kaks uut teenust - (tööstus)elektroonika ning meditsiiniseadmete  ja –vahendite ladustamine ning neile toodetele lisandväärtuse andmine. Uus keskus võimaldab ehitada lao spetsiaalselt nende teenuste jaoks vastavatel tingimustel, arvestades lubatud tolmusisaldust õhus, õhuniiskust, temperatuuri jne.

„Paralleelselt uute lahenduste loomisega oleme suurt tähelepanu pööratud ka erinevatele keskkonnaaspektidele, mis hõlmab nii rohelist mõtteviisi kui ka kohalikku kogukonda sobitumist,“ lisab Orutar.

TURVALISUS

Logistika Plussi ja tema partnerite üheks olulisemaks prioriteediks on kaupade kindlustatus nii tule-, vee- kui ka varguskahjude osas. Uues logistikakeskuses on need riskid minimeeritud. Ladude suurimad ohuallikad ehk tehnoruumid ja akude laadimispunktid on viidud täiesti eraldi tuletõkketsoonidesse ja varustatud suitsu edasileviku tõketega. Varguskahjude ennetamiseks rakendatakse video- ja tehnilisevalve süsteemides uusimaid lahendusi. Logistika Plussi videovalve hanke maht on hetkel vabariigi üks suuremaid.

TEHNOLOOGILISED LAHENDUSEDMärksõnadeks on efektiivsus ja vigade minimeerimine. Olemasolevate ressursside efektiivseks kasutamiseks on enamus protsesse automatiseeritud, nii et mitte töötaja ei anna käsklusi süsteemile, vaid süsteem töötajale. Kui varem oli ühe protsessiga seotud näiteks kolm töötajat, siis uues logistikakeskuses osaleb protsessis üks töötaja ning ülejäänu teeb ära automaatika. Uued tehnoloogilised lahendused võimaldavad hoida kokku kasulikku pinda, millest tulenevalt on võimalus samal pinnal teenindada tunduvalt suuremaid kaubamahtusid. Näiteks peenkaubariiulite süsteem on ülesehitatud liftide süsteemina.

ROHELINE MÕTLEMINE

Kuna suurimaks muutuvkuluks on uue keskuse juures energiatarbimine, on see algusest peale olnud väga suure tähelepanu all. Nurmevälja logistikakeskus omab kombikatlamaja, mis annab võimaluse valida hetke soodsama kütuse. Paralleelselt võetakse kasutusele päikesepaneelid, mis võimaldavad toota kogu vajamineva energia ja müüa ülejäägi energiavõrku.Logistika Plussi jaoks uue meetmena on ehitatud laadimissildade tamburid, mis vähendavad märgatavalt soojuse tootmiseks vajaminevat energiat. Riiulitevahelise koridori valgustus on jaotatud kolmeks osaks, mis lülitub sisse automaatselt ainult selles osas, kus on liikumist. Päevavalguse ärakasutamiseks on katusel olevad  suitsueemaldusluugid on valmistatud läbipaistvast materjalist.Hoone automaatikasüsteemid annavad pideva ülevaate reaalajas toimuvast ja ühtlasi on võimalik ka läbi selle keskust hallata kõikjalt maailmast. Lisaks kaasnevad ka keskuse mahuka tööga suured jäätmekäitlusmahud, mille puhul rakendatakse kohapealset jäätmete sorteerimist, mis põhimõtteliselt võimaldab jäätmekäitluskulud pöörata tuludeks.

KOHALIK KOGUKOND

Läbi uue logistikakeskuse on kohalik kogukond saanud endale nii uusi teid kui ka haljastust. Loodud haljastus täidab ka lisaks visuaalsele ilule ka müratõkke funktsiooni.

„Loodame, et uus valmiv logistikakeskus oma keskkonnasõbralike lahendustega ärgitab ka teisi suurte objektide planeerijaid mõtlema rohelisemalt,“ sõnab Toomas Orutar.

A-klassi keskus valmib lepingu kohaselt 2014. aasta esimeses kvartalis, ehitajaks on Merko Ehitus Eesti AS. Täpset lepingu hinda poolte kokkuleppel ei avalikustata, aga lepingu maksumus jääb vahemikku 7-8 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Logistika Pluss OÜ pakub logistikateenuseid rahvusvahelistele tööstus-elektroonika suurkontsernidele, toidu-, alkoholi- ja esmatarbekaupade tootjatele ning maaletoojatele. Ettevõtte põhiteenusteks on kaupade vastuvõtmine, -hoiustamine, -tellimuste komplekteerimine ja -transporditeenus üle Eesti ning lisandväärtuse andmine kaupadele. Lisaks aktsiisilao-, tollilao- ja tolliterminali- ning tollimaakleriteenuste pakkumine.

www.logistikapluss.ee

 

 

 

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077