Üks põletav ja igipõline teema, millest majanduse pidurina pidevalt räägime, on inseneride puudus. Ning siin ei erine keevitustööstus teistest sektoritest. Keevitusinseneride põud oli muutumas juba kriitiliseks, kirjutab keevitusinsener ja Eesti Keevitusühingu juht Liisi Särglep.

- Eesti Keevitusühingu üheks eesmärgiks on tõsta meie keevitajate taset ja leida koolitusvõimalusi tipptasemel keevitusinseneride koolitamiseks. Pildil ühingu liikmed tutvumas Läti metallitööstusega.
- Foto: Eesti Keevitusühing
Keevitusinseneride koolitamine katkes Eestis 2018. aastal. Loomulikult saab õppida välismaal, ka kaugõppes, kuid esiteks on see õpe inglise, soome või mõnes muus keeles ja teiseks lisanduvad märkimisväärsed lisakulud. Ja kõige tähtsam - keerukaid insenerialasid õppides on oluline mõista mehaanika, keemia, füüsika ja matemaatika põhialuseid, tehnoloogiaid ning materjale ning kõige tõhusam on õppida seda kõike vahetus kontaktis õpetajatega oma emakeeles.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti inseneeria- ja tootmisettevõtte Estanc tellitud ja Norstati läbiviidud uuringust selgus, et 42% mehaanika- ja soojustehnikainseneridest on viimase aasta jooksul kaalunud töökohavahetust.
Eesti tehnoloogiaettevõtted on koos partneritega käivitanud üle-eestilise programmi, et kutsuda üle 10 000 koolilapse õppima ja tööle inseneeriavaldkonda, kus palgad on kõrged, aga mille tööjõupuudus ähvardab Eestit järgmise majanduskriisiga.
Tööstuskonverentsil Industry 5.0 arutleti, kuidas saaks riik panustada tööstuse arengusse ning millised tegevused oleksid esmavajalikud. Eelkõige tuleks panustada haridusse, leidsid arutelus osalenud juhid.
Kui Eesti soovib maailmas, kus aina tähtsamaks muutub tehnoloogia, edukas olla, siis on vaja seada kõrgeimaks riiklikuks prioriteediks inseneride järelkasv, kirjutab Leo Rummel arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.