• 26.01.24, 11:15

Heiki Einpaul: muud väljapääsu pole, kui tegeleda kokkuhoiuga

Eesti tööstuse jaoks on lähiaastate kõige suuremaks väljakutseks kaduv konkurentsivõime, kirjutab masinatootja Hekotek suuromanik Heiki Einpaul vastuses Tööstusuudiste sektori arvamusliidrite küsitlusele.
Eestil ei ole muud väljapääsu kui tegeleda kokkuhoiuga, ütleb Hekoteki juht Heiki Einpaul.
  • Eestil ei ole muud väljapääsu kui tegeleda kokkuhoiuga, ütleb Hekoteki juht Heiki Einpaul.
  • Foto: Andras Kralla
Väga palju Eesti ettevõtted oli ühel või teisel moel seotud ida-lääne vahelisel transpordikoridoril paiknemisega. Nii ka Hekotek, kes oskas läänes omandatud kogemusi ja arusaamu idaturul hästi kasutada, ebasobivat kõrvale jättes ja sobivat õigesse ratsiooni doseerides.
Tööstusuudised küsis sektori liidritelt: mis on tööstuses 2024. aastal kõige olulisem teema? Milliseks hindate tööstuse ekspordi väljavaadet? Kuidas hindate meie konkurentsivõimet? Millised on tööstussektori väljavaated käesoleval aastal?

Seotud lood

Arvamused
  • 25.01.24, 16:30
Aivar Aus: tööstusesse suhtutakse kui lõputusse rahamasinasse
Inimeste ostujõu taastumist takistavad maksutõusud ja ekspordi sihtriikide majandusraskused ei luba ka meil oodata lähiaastatel majanduse kasvu, kirjutab Premia Tallinna Külmhoone AS juhatuse esimees Aivar Aus vastuses Tööstusuudiste sektori arvamusliidrite küsitlusele.
Arvamused
  • 24.01.24, 13:47
Sirje Potisepp: kaotatud kohti poeriiulitel on pea võimatu tagasi saada
Halvimad ajad toiduainetööstuses peaksid olema möödas, kuid valitsuse soovimatus omamaist tootmist kaitsta on andnud eeliseid konkurentidele, kirjutab Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja Sirje Potisepp vastuses Tööstusuudiste sektori arvamusliidrite küsitlusele.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.06.25, 08:00
Eesti suurim iguse robot leidis kodu Metaprindis
igus kui tuntud masinaehituslike komponentide tarnija on jõudsalt edasi arendanud võimekust robotlahenduste osas. Lineaarrobotite puhul pakutakse reeglina standardlahendusi, milleks on käigupikkused mõõtudes 2000 x 2000 x 1000 mm. Kuid siis esitas huvitava väljakutse ettevõte Metaprint, kes vajas rätsepalahendust tööalaga 4700 x 2600 x 900 mm.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele