Martin Vares: mida me Eesti tööstuse Skype`idega peale hakkame?
Tarkvara ja tööstuse üks suuremaid erinevusi on see, et ideaalne trajektoor järgmisteks Eesti tööstuse Skype´ideks lõpeb üsna pea, kirjutab Fractory üks asutajatest Martin Vares.
Meie üldine süsteemne töö selles suunas, et tehnikaerialad ja inseneeria muutuksid populaarsemaks, on puudulik ning selles suunas on tegevusi jätkuvalt vähe, kirjutab Martin Vares. Foto: Fractory
2003. aastal loodud Skype tekitas Eestis ahelreaktsiooni mitte ainult järgmiste miljardi dollari ettevõtete tekkeks, vaid lõi ka Eestist maailma tootlikuima tarkvarattevõtete kasvulava.
Tean omast kogemusest, et vale inimese palkamine võib osutuda kulukaks mitte ainult ettevõttele, vaid mõlemale osapoolele, kirjutab Fractory kaasasutaja ja tegevjuht Martin Vares.
Suurim innovatsioonitapja on hirm, rääkis Fractory looja Martin Vares 19. oktoobril konverentsil Smart Manufacturing Meetup. "Laske lahti sõnast "parandama", sest me soovime ju luua," sõnas Vares.
Meie muidu eesrindlikul digiriigil on võrreldes nii Leedu kui ka Skandinaavia riikidega märgatav mahajäämus tööstuse ekspordis. Ekspordi edendamine algab mõtteviisi muutusest – aitab stagnatsioonist, pihta saab hakata väga väikestest asjadest, kirjutab mullu aasta nooreks ettevõtjaks valitud tööstusidu Fractory kaasasutaja Martin Vares.
Statistikaameti andmetel vähenes esimesel poolaastal kaupade eksport 11%, mida põhjustas töötleva tööstuse ja kütuste väljaveo langus, samuti rahvusvaheliste kaubaturgude nõrk nõudlus ja geopoliitilised pinged. Kuigi olukord on keeruline, prognoosivad eksperdid majanduse kasvu ja ettevõtjatel on võimalus laiendada ärimahtusid uute koostööpartnerite kaudu.