Barruse juht Martti Kork sõnas Äripäevale, et nad tõstavad oma töötajatel igal aastal palku ja on enda arvates päris head palgamaksjad.
Barruse juht Martti Kork sõnas, et nad tõstavad oma töötajatel igal aastal palku ja on enda arvates päris head palgamaksjad.
  • Barruse juht Martti Kork sõnas, et nad tõstavad oma töötajatel igal aastal palku ja on enda arvates päris head palgamaksjad.
  • Foto: Raul Mee
Selle aasta teises kvartalis kasvas keskmine palk aastatagusega võrreldes 5,9%. Võrumaal tegutseva puidutööstuse Barrus juht Martti Kork peab töötajate palkade tõstmisel silmas makromajanduslikke trende ehk just nimelt seda palgastatistikat. Aga mitte ainult. Palkade tõstmisel vaatavad nad sektori ja kohaliku piirkonna palkasid. “Me oleme olnud suhteliselt head palgamaksjad enda hinnangul,” ütles Kork ja lisas, et nende tööjõu voolavus on praegu väga väike.

Seotud lood

Uudised
  • 26.09.25, 11:38
Tööstussektori palgaraport | 10 ametirühma palgad 2. kvartalis 2025
Tööstusuudised teeb põhjaliku ülevaate töötleva tööstuse 10 ametirühma mediaan- ja keskmistest palkadest 2025. aasta teises kvartalis.
Uudised
  • 15.10.25, 15:00
Palgaraport | Kui palju teenisid tarneahelajuhid 2. kvartalis 2025?
Statistikaameti andmetel kasvas tarneahelajuhtide keskmine palk tänavu 2. kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 1,6%.
Uudised
  • 10.10.25, 09:13
Palgaraport | Kui palju teenisid Eesti tootmisjuhid 2. kvartalis 2025?
Tootmisjuhtide üleriiklik keskmine brutopalk kasvas 2. kvartalis aastases võrdluses 6,1%, selgus statistikaametilt Tööstusuudistele saadetud andmetest.
Uudised
  • 10.09.25, 14:59
Eesti puidutööstuse käibe TOP 10: kasvu vedasid saeveskid
2024. aasta oli Eesti puidutööstuses stabiliseerumise aasta. Kui varasemalt on käibenumbrid hoogsalt kõikunud, siis mullu suutsid juhtivad ettevõtted hoida kasvukurssi. Esmatöötlejate poolel paistsid silma saeveskid, järeltöötlejate seas aga tugeva vertikaalse integratsiooniga suurtootjad, selgub Infopanga puidutööstuse aastaraportist.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.05.26, 11:52
Ka ainult tööstushoones liikuv registreerimiskohustuseta töömasin vajab liikluskindlustust
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt tööstussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele