Kaerajoogitootja Yook avas Soome turu. Katre Kõvask: “See on täielik ime”
Raplas tegutsev kaerajoogitehas Yook liigub ekspordiga tempokalt ja on vaid pooleteise aastaga jõudnud kümnele turule. Hiljuti õnnestus ettevõttel pääseda ka Soome turule ja see on tegevjuhi Katre Kõvaski sõnul täielik ime.
Yook Production tegevjuht Katre Kõvask pälvis mullu tiitli Aasta tööstur 2024.
Foto: Raul Mee
„Kui arvestada, et tavaliselt võtab välisturule jõudmine vähemalt aasta või kaks, siis meie liikumise tempo on olnud üllatavalt kiire,“ rääkis Kõvask Äripäeva raadio hommikuprogrammis. „Oleme suutnud oma väärtuspakkumise atraktiivseks teha ja paindlikult kohanduda, aga tõsi on ka see, et ma olen ise laua taga ja pean need uksed lahti lööma.“
"Ma mõtlesin: kui ma nädal aega vastu pean mingisuguse taimse piimaga, siis võib edasi mõelda,“ rääkis aasta tööstur Katre Kõvask, kuidas ta kaalus, kas aktsepteerida tööpakkumist saada kaerajookide tootja Yook juhiks.
Kaasaegse tööstustootmise suurim väljakutse pole enam ainult kiirus või kvaliteet eraldi, vaid nende ühendamine paindlikkuse, ohutuse ja täieliku jälgitavusega. Viljandi Aken ja Uks rajas koostöös Elister OÜga uue täielikult automatiseeritud uste värviliini, kus kogu protsess alates laadimisest kuni pakendamiseni toimib ühe tervikliku süsteemina.