Üksteist tööstusettevõtet pälvis kõrgeima tunnustuse vastutustundliku ettevõtluse eest
Kestliku Ettevõtluse Liit KELL andis tänavu juba 17. korda välja vastutustundliku ettevõtluse märgised, mille kaudu tunnustatakse organisatsioone, kes panustavad süsteemselt keskkonna ja sotsiaalse mõju juhtimisse ning järgivad häid valitsemistavasid. Uue, senisest rangema hindamismetoodika põhjal pälvis märgise kokku 40 ettevõtet, neist 26 kuldtaseme.
ABB töötervishoiu, tööohutuse ja keskkonnajuht Kaspar Kreek auhinna üleandmisel.
Foto: Kristiin Elmat
Vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise sai tänavu 11 tööstusettevõtet, veel kolm pälvisid hõbe- ja pronkstaseme. Kõrgeima tunnustuse pälvinute seas olid näiteks ABB ja Saku Õlletehas, keda tõsteti esile järjepideva ja süsteemse tegutsemise eest.
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum viib läbi jätkusuutlikkuse indeksi hindamist, mille käesoleva aasta tulemustest selgub, et ettevõtjad on enim hädas keskkonnamõjude kirjeldamisega. Ligi poolesajast ettevõttest, kes sel aastal hindamises osalesid, said kuldmärgise pooled ning selle taga on süsteemne lähenemine, selgub saatest “Juhtimisaudit”.
Estonian Cell pälvis tänavu taas vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise, mis on tunnustus ettevõtte poolt keskkonnahoiu nimel tehtud investeeringutele ja jätkusuutlikele juhtimispõhimõtetele.
Saku Õlletehas pälvis tänavu esmakordselt vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise, mis on tunnustuseks joogitootja ambitsioonikatele eesmärkidele keskkonna ja jätkusuutlikkuse vallas, sealhulgas eesmärgile saavutada juba 2030. aastaks tootmises süsinikheitmete nulltase.
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum andis üle 2015. aasta Vastutustundliku ettevõtte kvaliteedimärgised. Märgiste saajate hulgas oli ka 15 tööstusettevõtet.
Eesti ettevõtjad otsivad kasvu välisturgudelt, ent samal ajal näitab Euroopas ettevõtete pankrotistatistika kasvutrendi. Ekspordiriskid ei ole enam nišiteema – see on kasvu takistav reaalsus, millega peab arvestama iga juht, kelle kliendid ja kasvuambitsioonid asuvad piiri taga.