NATO innovatsiooniprogramm DIANA kuulutas välja uue taotlusvooru, kus otsitakse lahendusi kümnes strateegilises valdkonnas, alates autonoomsetest süsteemidest kuni kosmoseoperatsioonideni.
DIANA (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic) eesmärk on tugevdada alliansi kaitsevõimet läbi tehnoloogilise innovatsiooni, kaasates tsiviilsektorit ning andes ligipääsu ressursiküllasele, ent seni raskesti ligipääsetavale kaitseturule. Programmiga liitunud ettevõtted saavad kuni 100 000 eurot algrahastust, millele võib edukuse korral lisanduda veel kuni 300 000 eurot. Lisaks avaneb juurdepääs enam kui 180 testkeskusele ja rahvusvahelisele mentorvõrgustikule.
Eesti kaitsetööstus on küll edukas, kuid vajab suurema läbimurde saavutamiseks rohkem investeeringuid, tõdes Eesti Kaitse- ja Kosmosetööstuse Liidu (EKTL) ja NATO DIANA kiirendi demopäeval EKTLi tegevjuht Kalev Koidumäe.
Kaitseministeerium kuulutab välja Eesti kaitsetööstuse 2025. aasta arendusprojektide konkursi, mille eelarve on tänavu aegade suurim – 1,2 miljonit eurot. Toetust jagatakse kahes taotlusvoorus, esimese taotlusvooru eelarve on vähemalt 600 000 eurot ja taotlusi saab esitada 16. maini.
Tänavu alustab tegevust ainulaadne kaitsetehnoloogia eelkiirendi programm, mis on suunatud kaitsevaldkonna süvatehnoloogia idufirmadele. Eelkiirendi programmi viivad ellu Tehnopol Startup Inkubaator ja Sparkup Tartu Teaduspark.
NATO DIANA innovatsioonikiirendi avalikustas oma teise tegevusaasta väljakutsed ja kuulutas avatuks uue taotlusvooru. DIANA eesmärk on tuvastada ja kiirendada kaksikkasutusega süvatehnoloogiate arendust üle alliansi, et lahendada kriitilisi kaitse- ja julgeolekuprobleeme.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.