• 04.04.25, 12:16

Vestlusring | Nõuanded ja soovitused, et kallis robot tehases seisma ei jääks. Eksperdid: „Ärilist mõõdet ei tohi unustada“

Robotiseerimine ja digitaliseerimine on muutumas Eesti tööstuse jaoks ellujäämisküsimuseks. Kuigi paljud ettevõtted on automatiseerimise vajalikkusest teadlikud, kerkivad praktikas esile mitmed väljakutsed: kas robotiseerimine on alati kasulik, kuidas vältida investeerimisvigu ja kui kiiresti peaksid ettevõtted uute lahendustega kaasa minema?
Konverentsil “Tark tööstus 2025” otsiti vastust küsimustele, kas robotiseerimine on alati kasulik ja kui kiiresti peaksid ettevõtted sellega tegelema.
  • Konverentsil “Tark tööstus 2025” otsiti vastust küsimustele, kas robotiseerimine on alati kasulik ja kui kiiresti peaksid ettevõtted sellega tegelema.
  • Foto: Raul Mee
Kasvustrateeg Indrek Saul, ABB tootmisüksuse juht Argo Aavik ja Saku Metall Allhanke Tehase juht Gerth Kivima otsisid konverentsil Tark tööstus 2025 arutlusringis vastuseid just neile küsimustele. Eksperdid tõid välja, et kuigi Eesti tööstus liigub robotiseerimise suunas, ei ole tempo iseenesest määrav – tähtis on teha seda läbimõeldult ja strateegiliselt.

Seotud lood

Arvamused
  • 07.04.25, 12:47
Uuring: Eesti väikesed ja keskmised tööstused automatiseerivad agaralt, aga küberturbes on sageli süsteemsed ja üliohtlikud nõrkused
Aegunud tarkvara, kaugjuurdepääsud, mille kasutus on kas aegunud või teadmata...
Eesti väikese ja keskmise suurusega tööstusfirmad võtavad hoogsalt kasutusele automatiseerimislahendusi, kuid nende küberturbepraktikad on sageli juhuslikud, ajutised või hoopiski puuduvad ehk süsteemselt nõrgad, võttis oma uurimistöö kokku Tartu Ülikooli infoturbe nooremteadur Vjatšeslav Antipenko.
Saated
  • 20.03.25, 12:00
Eksperdid: robotiseerida tuleb mõistlikult, et seadmed kasutult seisma ei jääks
Saates "Fookuses: tark tööstus" pakume teile kuulamiseks 13. märtsil toimunud suursündmusel „Tark tööstus 2025“ kõlanud aruteluringi, kus otsiti vastust küsimusele, kas Eesti tööstuses on robotiseerimine piisavalt kiire ja kuidas tõsta tempot. Sellest teemast kõnelevad Saku Metall Allhanke Tehase juht Gerth Kivima, ABB tootmisüksuse juht Argo Aavik ja kasvustrateegia konsultant Indrek Saul. Vestlust juhib Aigar Vaigu.
Uudised
  • 18.09.24, 14:42
Robotiseerimine sobib ka väiksematele tööstustele
Puidu- ja mööblisektoris kasutatavatele koostöörobotitele keskendunud kompetentsikeskus TSENTER seminaril „Roberta kutsub sõbrad külla“ tõdeti, et ükski tööstus pole liiga väike robotite rakendamiseks.
Uudised
  • 25.11.24, 11:45
Solarstone käivitab Viljandis robotiseeritud tootmisliini
Lisatud galerii.
Päikesekatuseid tootev Solarstone avab Viljandi tehases automatiseeritud tootmisliini, mis muudab päikesekatuse paneelide tootmise üle viie korra kiiremaks ja tõhusamaks.
  • ST
Sisuturundus
  • 08.04.25, 13:41
Neli tõde jätkusuutlikust metsandusest Eestis
Teadlik metsamajandamine mitte ainult ei paranda metsade tervist ja elurikkust, vaid tagab ka kvaliteetse puidu tootmise ja majandusliku tulu tulevikus. Jätkusuutlik metsamajandus on võtmetegur kliimamuutuse leevendamisel ja loodusvarade säilitamisel, luues tasakaalu ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete hüvede vahel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele