Rahvusvahelise Robotiföderatsiooni raporti “World Robotics 2024” andmetel on läinud aastaga võrreldes kasvanud maailma tehastes töötavate tööstusrobotite arv 10%, ulatudes 4,3 miljoni tööstusrobotini.
Maailmas ei nähta lähitulevikus tööstusrobotite arvu kasvu peatumist. Pildil ABB tööstusrobotid. Foto: Hans Nordlander/IFR
Juba kolmandat aastat järjest võetakse maailmas igal aastal kasutusele rohkem kui pool miljonit uut tööstusrobotit. 70% uutest robotitest töötavad Aasias, 17% Euroopas ja 10% Ameerikas.
Rahvusvaheline robootikaföderatsioon andis ülevaate tööstusroboteid mõjutavatest trendidest. Nende seas on näiteks tehisintellekti jõudmine tööstusrobotitesse ja inimlaadsed robotid.
Tööstusrobotite arendamise üks suur eesmärk on muuta nende töö kiiremaks ja tõhusamaks, nii et robotid saaksid tihedalt koos töötada ilma kokku põrkamata, selgus Jaapanis toimunud tööstusrobotite arenduskonkursi tulemustest.
Me ei ole unustanud, et peame kõike suutma ise teha, rääkis Lõuna-Eestis tegutseva ja tänavu Aasta tehas 2024 tiitli pälvinud Promens Rõngu tehnikaarenduse ja robotiseerimise juht Henri Valdmann möödunud nädalal toimunud Tööstuse klubis.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.