Riik annab miljon eurot inseneritudengitele ettevõtjatega arenduste tegemiseks
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) avab septembri lõpus üliõpilaste insenerivaldkonna arendusprojektide toetuse uue vooru, mille eesmärk on julgustada tudengeid koos ettevõtetega arendama uudseid tehnoloogilisi lahendusi.
Üks tuntumaid tudengite inseneeriaprojekte on tudengivormel.
Foto: Timo Anis
„Inseneeriatudengite toetamine ja nende kokku viimine ettevõtetega aitab luua kontakte ja pakub kasu mõlemale poolele. Tudengid saavad väärtuslikku praktilist kogemust ning ettevõtted omakorda juurdepääsu raamist väljas ideedele ja potentsiaalsetele tulevastele töötajatele,“ kommenteeris majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo, kelle sõnul soodustavad tudengite ja ettevõtete koostööprojektid kõrge lisandväärtusega ettevõtluse arengut.
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium koos EASi ja KredExi ühendasutusega toetavad 11 tudengite inseneeriavaldkonna arendusprojekti kogumahus ligi 1 miljoni euroga.
EASi ja KredExi ühendasutus avas täna üliõpilaste insenerivaldkonna arendusprojektide toetuse uue vooru. Eesmärk on julgustada tudengeid koos ettevõtetega arendama uudseid tehnoloogilisi lahendusi nagu näiteks satelliidid, autod, droonid, tehisintellekt jne.
Kraanade, materjalikäsitlusmasinate ning lisaseadmete müügi ning hooldusega tegelev ScanBalt Crane OÜ tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat. Veerand sajandit on ettevõte olnud tegev valdkonnas, kus on määrava tähtsusega nende esindatavate seadmete kvaliteet, innovaatika ja tõhusus, pikaajaline koostöö ning partnerite usaldus.