Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2024. aasta augustis võrreldes juuliga 1,0% ja võrreldes eelmise aasta augustiga 1,7%.

- Staitsikaameti andmetel kasvasid septembris enam hinnad puittoodete tootmises.
- Foto: Toomas Kelt
Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuht Eveli Šokman tõi välja, et tootjahinnaindeksit mõjutas võrreldes 2023. aasta augustiga enim hinnatõus puittoodete tootmises ning puidutöötlemises, samuti elektriga varustamises ning masinate ja seadmete remondis. „Vastupidist mõju avaldas kütteõlide, toiduainete ja elektriseadmete tootmise hinnalangus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 1,4%, toiduainete tootmises aga hinnalangus 1,9%,“ täpsustas Šokman.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2024. aasta juulis võrreldes juuniga 0,4% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 0,8%.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes 2024. aasta juunis võrreldes eelmise aasta juuniga 0,5%, maikuust oli indeks 0,7% kõrgemal, teatas statistikaamet.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis mais võrreldes aprilliga 1,0% ja langes eelmise aasta maiga võrreldes 1,6%.
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.