Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2024. aasta juulis võrreldes juuniga 0,4% ja võrreldes eelmise aasta juuliga 0,8%.

- Kui töötlevas tööstuses oli kokku hinnatõus 0,9%, siis toiduainetööstuses oli hoopis 3,4% kangust.
- Foto: Toomas Kelt
Statistikaameti tootjahindade statistika tiimijuhi Eveli Šokmani sõnul mõjutas tootjahinnaindeksit võrreldes 2023. aasta juuliga enim hinnatõus elektroonikaseadmete tootmises, masinate ja seadmete remondis ning kütteõlide tootmises. „Vastupidist mõju avaldas toiduainete, keemiatoodete ja elektriseadmete tootmise hinnalangus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 0,9%, toiduainete tootmises aga hinnalangus 3,4%,“ täpsustas Šokman.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ei näe oma 2,9 protsendi suuruse tööstustoodangu langusega Euroopa Liidus sugugi halb välja, vaid jääb kuskile keskmiste hulka, näitab Eurostati juunikuu statistika.
Juunis kahanes tööstustoodangu maht võrreldes mulluse juuniga 3 protsenti, teatas statistikaamet.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes 2024. aasta juunis võrreldes eelmise aasta juuniga 0,5%, maikuust oli indeks 0,7% kõrgemal, teatas statistikaamet.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.