Euroopa Parlament andis lõpliku heakskiidu direktiivile, mis pikendab keskkonnakuritegude loetelu ning näeb nende eest ette karistused.
- Ebaseaduslik puidukaubandus võib edaspidi selle korraldajad kümneks aastaks vangi saata. Pildil olev puit on aga täiesti seadusliku kaubanduse saadus. Foto: Liis Treimann
Keskkonnakuritegude hulka arvatakse nüüdsest ebaseaduslik puidukaubandus, veevarude ammendamine, kemikaale käsitlevate õigusaktide rikkumine ja saasteainete merreheitmine laevadelt. Ühtlasi võrdsustatakse ökotsiidiga suuremahulise ökosüsteemi hävingu, näiteks laiaulatusliku metsatulekahju või olulise õhu-, vee- või pinnasereostuse põhjustamine.
Seotud lood
Eesti ettevõtja Igor Izraeljani puidutöötlusettevõte on vaatamata sanktsioonidele jätkanud Venemaalt puidutoodete ostmist. Kui varem liikus kaup Venemaalt otse ettevõtte tehasesse Maardus, siis nüüd jõuab see Eestisse Usbekistani kaudu.
Eesti Turbaliidu algatusel on moodustamisel Põhjala ja Baltikumi ülene teaduskonsortsium, mis hakkab uurima turba kaevandamise ja kasutamise mõjusid kliimale ning vajaduse prognoosi lähikümnenditeks.
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis on suurte muutuste aeg - käsil on inseneeria valdkonna õppekavade ja õpikeskkonna uuendamine ning uute õppekavade loomine. Juba järgmisel sügisel on põhikoolide lõpetajad oodatud õppima täiesti uutele, nelja-aastastele Inseneriakadeemia õppekavadele kahel õppesuunal: metallierialade hulka lisandub erialana “masintöötlustehnoloogiad” ja ehituserialade valikusse „hoone tehnosüsteemide tehnik“.