Puidutööstuste tootmismahud on vähenenud, kuivõrd nõudluse vähenemise tõttu on kukkunud ka hinnad, kirjutab KPMG Law juhtivpartner ja vandeadvokaat Karin Oras värskes puidutööstuse kvartaliraportis.
- Puidutööstuses väljakutseid jätkub, tõdeb Karin Oras. Foto: Johanna Adojaan
Aastaga langes puidutööstuste koondkäive ligikaudu kümme protsenti, sealjuures oli langus suurem esmatöötlejatel (-17,5%), järeltöötlejate käibelangus oli väiksem (-7,6%). Samal ajal on sektori keskmine töötasu tõusnud aastaga 10,5%. KPMG Law juhtivpartner ja vandeadvokaat Karin Oras tõdeb, et puidutööstuste ainus võimalus on langenud müügikäibega olukorras kohaneda ja leida uusi müügivõimalusi.
Äripäeva infopanga värske puidutööstuse konkurentsiraportiga saad
tutvuda SIIN.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Puidutööstust tabanud raskused ei ole ainuüksi nende ettevõtete probleem, vaid mõjutavad sotsiaalmajanduslikku olukorda laiemalt, kirjutab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Henrik Välja värskes Äripäeva infopanga puidutööstuse konkurentsraportis.
“Oleme tegemas ajaloo ühte halvemat aastat,” ütleb Võru maakonna TOPi võitnud puidutööstuse Toftan juht Martin Arula.
Metsavarumisega tegelevate ettevõtete koondkäive langes eelmise aasta viimases kvartalis võrreldes aastataguse ajaga 133 miljonit eurot, aastaga langes koondkäive 18%, selgub värskest Äripäeva Infopanga metsatööstuse konkurentsiraportist.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.