Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi teadlased ja üliõpilased alustasid Eesti esimese kuukulguri arendamisega, et viia Eesti tehnoloogia loodetavasti juba selle kümnendi lõpus või järgmise alguses Kuule.
- KuupKulgur sõitmas Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi kosmosemissioonide simulatsiooni keskuses. Foto: Marja-Liisa Plats
Esimene samm on teostatavusuuring, et selgitada välja, millist kuukulgurit oleks võimalik Eestis ehitada ja realistlikult Kuu pinnale toimetada ning millised on Eesti tööstuse ja teadlaste huvid oma tehnika Kuul katsetamiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti ettevõttel Crystalspace valmisid esimesed prototüübid kaameratest, mis lähevad NASA juhitud programmi Artemis raames Kuule. Prototüübid läbisid Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis edukalt esimesed katsetused ning saadeti NASA koostööpartnerile Maxar Technologies edasiseks testimiseks.
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu viibib kahepäevasel äridelegatsioonide visiidil Hollandis, mille käigus külastas ta eile Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) uurimiskeskust ESTEC, kohtus sealsete eestlastest töötajate ning ESA peadirektor Jan Wörner’iga.
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.