Keskkonnaamet on andnud kaitsealadel raiumise lubasid, ilma et oleks välja selgitanud raiete mõju loodusväärtustele ja kaitseala kaitse-eesmärkidele, osutab täna avaldatud Riigikontrolli audit. Raie mõjude hindamist takistab kaitsealuste metsade ja neis toimuvate raiete kohta kogutava info ebapiisavus ja ebaselgus.

- Riigikontroll leiab, et lubasid kaitsealadel raiumiseks antakse välja liiga kergekäeliselt.
- Foto: Alo Unt
„Nõustun igati keskkonnaministri 2022. aasta suvel esitatud seisukohaga, et keskkonnavaldkonnas on probleeme andmetega ning andmed on väärtuslikud siis, kui need on ajakohased ja kui me oskame neid kasutada,“ sõnas riigikontrolör Janar Holm. „Probleem keskkonnaandmetega leidis kinnitust juba kaitstavatele metsadele pühendatud auditi algusfaasis, kus üritasime saada selgust kaitsealade pindalade õigsuse kohta. Auditi käigus ilmnes, et lihtsale küsimusele kaitsealade pindalade kohta võib saada kordades erinevaid vastuseid ning vastuste täpsustamine tekitab selguse asemel segadust juurde. Valdkonda ei saa sisukalt juhtida ilma asja- ja ajakohaste andmeteta.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Täna avaldatud riigi eelarvestrateegias ette nähtud Natura toetuste suurendamine sihtkaitsevööndis veidi enam kui viiendiku võrra on Eesti Erametsaliidu hinnangul pelgalt probleemi kosmeetiline lappimine.
Tallinna halduskohus rahuldas keskkonnaorganisatsiooni Eesti Metsa Abiks (EMA) kaebuse ning leidis, et Natura alale metsaraieks metsateatiste registreerimine ilma Natura hindamist läbi viimata on õigusvastane.
MTÜ Päästame Eesti Metsad kaebas täna Keskkonnaameti kohtusse, et peatada uute metsateatiste (raielubade) väljastamine Natura 2000 aladel asuvates Eesti riigimetsades. Kohtuasi on jätkuks käimasolevale üle-eestilisele võitlusele seoses metsaraiega Natura 2000 aladel.
Tööstusettevõtte tööprotsesside edukus algab töökindlatest ja vastupidavatest seadmetest. Lahendused, mis taluvad äärmuslikke töötingimusi ning toetavad kiiret ja täpset andmetöötlust, muudavad igapäevaprotsessid sujuvamaks ja efektiivsemaks. Tööstusseadmed aitavad vähendada seisakuid, tõsta tootlikkust ja kindlustada tööprotsesside sujuvuse ka karmides oludes ‒ olgu tegemist laohalduse, tootmise, toodete etiketeerimise või andmesisestuse ja -vahetusega.