• 23.11.22, 10:51

Eesti kliimaeesmärgid suurenevad oluliselt

Riigikogu ees Euroopa Liidu poliitika rakendamisest Eestis kõnelenud peaminister Kaja Kallas hoiatas meie süsinikusidumise eesmärgist mahajäämise eest. „Selleni mittejõudmine võib tähendada suurusjärgus 225 miljonit eurot aastas kulukohustusi riigieelarvele täiendavate heitmekvootide soetamiseks,“ hoiatas peaminister.
Kliimaeesmärkide täitmiseks võiks oluliselt vähendada metsaraiet. See aga annaks vaid ajutise lahenduse ja hävitaks õhe majandussektori.
  • Kliimaeesmärkide täitmiseks võiks oluliselt vähendada metsaraiet. See aga annaks vaid ajutise lahenduse ja hävitaks õhe majandussektori.
  • Foto: Toomas Kelt
Selle tõdemuseni jõudis peaminister kliimapoliitikast kõneledes. Kui Eesti eesmärk on vähendada oma süsinikuemissiooni 24%, aga praegu liigume kursil 13%. Eesmärgi mittetäitmisel tuleks Eestil puudujäävaid heitmekvoote juurde osta.

Seotud lood

Uudised
  • 15.11.22, 12:18
Eesti kasvuhoonegaaside heitkogused lähikümnenditel vähenevad
Kasvuhoonegaaside äsja valminud prognoos ütleb, et 2050. aastaks vähenevad Eestis jõudsalt energeetika, transpordi ja jäätmemajanduse heitkogused, põllumajanduse heide õige pisut suureneb ning maakasutus ja metsandus ilma lisapingutusteta kliimamuutusi ei leevenda.
Uudised
  • 28.10.22, 15:27
Ministeeriumid: kliimaeesmärkide täitmisel peame otsima tasakaalu
Kasvuhoonegaaside heite vähendamise võimalusi tuleb otsida kõigis sektorites ning kokkuvõttes peame siin leidma tasakaalukoha, sel moel et leevendaksime kliimamuutusi, säiliks ettevõtete konkurentsivõime ja tagatud oleks toidujulgeolek. Nii saab lühidalt kokku võtta riigi vastuskirja 11 organisatsiooni pöördumisele, kus nad leidsid, et maakasutuse ja metsanduse sektori (LULUCF) eesmärkide täitmine käib Eestile üle jõu ning paneb löögi alla ettevõtluse maakohtades.
Uudised
  • 26.10.22, 10:15
Avalik pöördumine: Eesti kliimaeesmärgid on jõukohased ja põhjendatud
Keskkonnaühendused ning idufirmade asutajaid koondav Asutajate Selts saatsid Vabariigi Valitsusele pöördumise, milles nendivad, et maakasutusele ja metsandusele (LULUCF) seatud kliimaeesmärgid on Eestile jõukohased. Pöördumises julgustatakse valitsust astuma kiireid samme LULUCF eesmärgi täitmiseks ning valdkondliku õiglase ülemineku kava väljatöötamiseks.
Uudised
  • 12.10.22, 09:24
11 katusorganisatsiooni: Eestile võetud kliimaeesmärgid maksavad tuhandeid töökohti
Eesti võttis Euroopa Liidu kliimaeesmärkide täitmiseks endale kohustuse, mis toob kaasa ligi 14 000 töökoha kadumise ja vähemalt 80 miljonit eurot väiksema maksulaekumise. Ettevõtete ja töötajate katusorganisatsioonid ootavad valitsuselt selgitusi ja konkreetset tegevuskava mõjudega toimetulekuks.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.06.25, 08:00
Eesti suurim iguse robot leidis kodu Metaprindis
igus kui tuntud masinaehituslike komponentide tarnija on jõudsalt edasi arendanud võimekust robotlahenduste osas. Lineaarrobotite puhul pakutakse reeglina standardlahendusi, milleks on käigupikkused mõõtudes 2000 x 2000 x 1000 mm. Kuid siis esitas huvitava väljakutse ettevõte Metaprint, kes vajas rätsepalahendust tööalaga 4700 x 2600 x 900 mm.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele