• 20.09.22, 07:24

Hekoteki omanikeks said juhid Heiki Einpaul ja Avo Raigla

Rootslastelt masinatööstuse Hekotek ostsid välja endine juht Heiki Einpaul ja nõukogu liige Avo Raigla. Einpaulile läks 75% ettevõttest ning Raigla sai ülejäänud.
Hekoteki värske suuromanik Heiki Einpaul
  • Hekoteki värske suuromanik Heiki Einpaul Foto: Andras Kralla
Varem ütles Einpaul, et Hekoteki juhtkond tahab Venemaa-Ukraina sõja puhkemise järel ettevõtte Rootsi suuromanikelt välja osta. Kohe põrkuti ka probleemidega, sest tehingu rahastamiseks oli keeruline pangalaenu saada.
Laen lõpuks saadi ning nüüd selgus registrist, keda juhtkonna all Einpaul mõtles.
Varem oli Einpauli käes 13% ettevõttest, nüüd on ta suuromanik ja jätkab tegevjuhina. Teiseks omanikuks sai Avo Raigla, kes on Hekotekis olnud pikalt. Ta on ettevõttes veel nõukogu liige ja elektri- ja automaatikaosakonna juhataja. Aastatel 1997 kuni 2003 oli ta ka juhatuse liige.
Loe pikemalt Äripäevast.

Seotud lood

Uudised
  • 15.06.22, 08:25
Hekoteki juhid said lõpuks rootslastelt äri välja ostmiseks laenu
Masinatööstuse Hekotek juhtkond tahtis Venemaa-Ukraina sõja puhkemise järel ettevõtte Rootsi suuromanikelt välja osta, kuid põrkus kohe probleemidega, kui tehingu rahastamiseks oli keeruline pangalaenu saada. Nüüdseks saab ettevõtte juht Heiki Einpaul siiski öelda, et enam rootslased osanikud ei ole.
Saated
  • 02.05.22, 09:18
Äri partnerilt välja ostev Einpaul: arvasin, et pank annab meile hurraaga laenu
Rootsi partnerilt Lifco masinatööstuse Hekotek välja ostev Heiki Einpaul rääkis, et Rootsi partneril veel jaanuaris müügiplaani ei olnud, kuid sõda Ukrainas selle tehingu tõi. "Mida kaugemaal Venemaast olla, seda must-valgemad otsused on ja rootslased Venemaaga äri teha ei taha. Neile on lihtsam, et me teeme ise otsused siin ja nad ei pea neid otsuseid kontrollima," selgitas ta.
  • ST
Sisuturundus
  • 26.09.24, 13:15
DSV tegevjuht Alvar Tõruke: oleme tagasi ajas, kus peame hakkama Eestit uuesti leiutama
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele