FLIRi tehases alustatakse tootevahetusega juba siis kui eelmise partii tootmine veel käib.
Foto: Teledyne FLIR
Elektroonikaettevõte Teledyne FLIR (endise nimega FLIR Systems – toim) toodab turva- ja jälgimissüsteeme, sealhulgas näiteks termokaameraid, mille nõudlus koroona tippajal mitmekordistus. Ettevõte on oma Tallinna tehases teinud aja jooksul mitmeid parendusi. “Oleme investeerinud aega,” võtab tehase juht Meelis Bergmann arendustegevuse lühidalt kokku.
Elektroonikatööstus FLIR Systems Estonia kingib Tallinna Tehnikaülikoolile kümnete tuhandete eurode väärtuses termokaameraid, mis lähevad IT-, inseneri- ja loodusteaduskonna ühisesse ristkasutusse.
Termokaamerate tootja FLIR Systems Estonia juhatuse liikme Meelis Bergmanni sõnul on välisnõudlus suur ja seda võimalust, et inimestele ei oleks tööd anda, ta ei näe.
Enne kui teha automatiseerimisse suuri investeerimisotsuseid, tuleks detailselt üle vaadata kõik olemasolevad protsessid. Selleks, et vältida selliste tegevuste automatiseerimist, mis ettevõttele mingit väärtust ei loo, kirjutab Lean juhtimise eestvedaja Eestis Lauri Säärits.
Tulevikukindel tööstus vajab hooneid, mis on nutikalt planeeritud, energiatõhusad ning lihtsalt kohandatavad vastavalt muutuvatele vajadustele. Need omadused ei taga mitte ainult efektiivset tootmist, vaid aitavad ka hoida püsikulusid kontrolli all ja tagavad hoone pikaajalise kasutatavuse.