Tööstusmetallide hinnatõus on mõnevõrra aeglustunud, kuid eri metallide puhul on olukord erinev
Alumiiniumi ja tsingi puhul on hinnatõusu jätkunud, nikkel on rekordtasemetelt aga järsult kukkunud. Vask ületas samal ajal uuesti 10 000 dollari taseme.
Tööstusmetallide hinnatõus on mõnevõrra aeglustunud, küll aga on eri metallide puhul olukord erinev. Foto: Pixabay
Vase hind tõusis kahe nädala lõikes Londoni börsil 2,2 protsenti, 10 208 dollarini tonnist. Üldiselt on vasehinnad püsinud Ukraina sõja vältel teiste toorainetega küllaltki stabiilsena, sest selle pakkumist ja nõudlust mõjutab konflikt vähem kui näiteks alumiiniumi või nikli puhul.
Tööstusmetallide laiapõhjaline hinnatõus on veebruari teises pooles jätkunud, sest geopoliitilised pinged ja Ukraina sõda kasvatasid juba niigi suuri muresid erinevate metallide pakkumise pärast.
Ukraina sõda tõi märtsis tööstusmetallide turule erakordseid hinnaliikumisi. Kõige märkimisväärsem oli nikli enam kui 250protsendiline hinnatõus eelmisel nädalal. Viimastel kauplemispäevadel on metallid mõnevõrra taandunud ning oodata on rahunemist, aga pikaajaliselt on trend jätkuvalt tõusev.
Kuusakoski juhatuse liige ja ostujuht Toomas Kollamaa ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et vanametalli hind on tõusnud oluliselt, ent mis saab edasi, on täielik teadmatus.
Tööriided on tööstusettevõtetes lahutamatu osa professionaalsest tööohutusvarustusest. Seetõttu kasutavad paljud Eesti tuntud ja ka väiksemad tööstusettevõtted Lindströmi tööriiete täisteenust, mis tagab töötajatele piisavas koguses riideid, nende professionaalse hoolduse ja tööriiete elutsükli lõpus ka nende ümbertöötlemise või taaskasutamise.