Olukorras, kus koroonaviiruse levik kiireneb ning enam kui pooled inimesed on vaktsineerimata, peavad tootmisettevõtted valmistuma taas halvimaks. Saku Õlletehaselgi on rangemad reeglid uueks koroonalaineks valmis pandud, kuid praegu keskendutakse ennekõike töötajate kaitsepookimisele.
- Saku Õlletehase juht Jaan Härms. Foto: Andras Kralla
Saku Õlletehase juht Jaan Härms selgitas, et ettevõte üritab vaktsineerimise teha töötajatele võimalikult mugavaks ning seetõttu luuakse süstimiseks võimalus ka tehases kohapeal. Vaktsineeritud töötajaid premeeritakse kohustuste vähendamisega – nemad ei pea erinevalt vaktsineerimata kolleegidest tegema regulaarselt koroonateste ega kandma maski.
Jätkub intervjuu Saku Õlletehase juhi Jaan Härmsiga.
Kuidas Saku Õlletehas uueks koroonalaineks valmistub? Milliseid meetmeid olete juba praegu viiruse leviku tõkestamiseks kasutusele võtnud või plaanite peagi võtta?
Oleme teinud ettevalmistusi, et olla uueks laineks valmis. Meil on olemas selge ning läbiproovitud plaan, mille saame nakatumisnumbrite suurenedes kiiresti käiku lasta. Eelmiste lainete kogemuste põhjal on töötajad valmis kiiresti reageerima.
Meie kriisimeeskond hoiab olukorral pidevalt silma peal ning kui nakatumiste hulk riigis suureneb, siis kehtestame ka ettevõtte sees karmimad reeglid. Nendeks on töötajate hajutamine, kus vähegi võimalik, kontoritöötajate kodukontoritesse suunamine, maskikandmise kohustus, vahetuste eraldamine, tootmis- ja logistikaosakonna töötajate kokkupuudete vähendamine, koroonaviiruse kiirtestide kasutamine ja ettevõttes käivate külaliste arvu piiramine.
Ennekõike aga innustame oma töötajaid vaktsineerima. Jagame Toiduliidu koostatud kokkuvõtet selle kohta, kus ja millal saab vaktsineerida ning pakume oma hea koostööpartneri Confido kaudu töötajatele ettevõttes kohapeal vaktsineerimise võimalust.
Seotud lood
Saku Õlletehas pälvis tänavu esmakordselt vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise, mis on tunnustuseks joogitootja ambitsioonikatele eesmärkidele keskkonna ja jätkusuutlikkuse vallas, sealhulgas eesmärgile saavutada juba 2030. aastaks tootmises süsinikheitmete nulltase.
Kuidas Saku Õlletehas varusid juhib?
Saku Õlletehase juunikuu suurim mure on seotud euroalustega, sest puidutoorme kriis on vähendanud aluste saadavust ja tõstnud maikuuga võrreldes hinda koguni 50–60%, kirjutab Saku Õlletehase tootmisjuht Romet Roosme.
Saku Õlletehase müügikäive oli eelmisel aastal 65 miljonit eurot ehk 865 000 eurot vähem kui 2019. aastal, sealjuures kompenseeris tuntav ekspordikasv koroonapiirangutest tingitud HoReCa sektori ja turismi madalseisu negatiivse mõju.
Saku Õlletehas hakkas sel suvel enimlevinud Saku õllede purkide kuuspakkide pakendamisel kasutama sajaprotsendiliselt taaskasutatud kilet ning aasta teises pooles saavad uue keskkonnasõbralikuma ümbrise kõik kuuspakid; kokku vähendab joogitööstus selle sammuga õhkupaisatavate heitmete (CO2) kogust aastases arvestuses 81 tonni võrra.
Eesti kapitalil põhinev logistikaettevõte Via Express omab transporditeenuse osutamises enam kui 10-aastast kogemust. Ettevõte garanteerib klientidele täpsed tarneajad ning kauba kahjustamata kohalejõudmise. Nii tava- kui ka režiimikaupu vedavale Via Expressile on omistatud kvaliteedi-, toiduohutuse- ning keskkonnajuhtimise ISO-sertifikaadid.