Sealjuures jäi töötlevas tööstuses toodang samale tasemele, kuid vähenes energeetikas ja mäetööstuses, näitavad statistikaameti andmed.
Töötlevas tööstuses toodeti võrreldes 2018. aasta oktoobriga sama palju toodangut. Enam kui pooltes tööstusharudest oli toodangu maht aga väiksem kui eelmisel aastal samal ajal. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang elektriseadmete ja mööblitootmises. Puidu töötlemine ja metalltoodete tootmine jäi mullusele tasemele. Toodang suurenes toiduainete, arvutite ja elektroonikaseadmete ning ehitusmaterjalide valmistamisel.
Kogu töötleva tööstuse toodangust 66% müüdi välisturule. Korrigeerimata andmete alusel vähenes toodangu müük nii ekspordiks kui ka koduturule 5%. Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti oktoobris võrreldes septembriga tööstuses 1% ja töötlevas tööstuses 2% rohkem.
Möödunud aasta oktoobriga võrreldes vähenes elektri tootmine 46%, soojuse tootmine suurenes 3%.
Eesti ettevõtete jaoks on käes väga keeruline aeg, millele annavad hoogu erinevad maksumuudatused ja üleüldine kiire palgatõus, pärssides eriti tööstus- ja tootmissektori konkurentsivõimet. Logistikaettevõtte DSV Estonia tegevjuht Alvar Tõruke tõdeb, et olukord on veidi sarnane 1990. aastatele, mil Eesti vabaks sai ning tuli hakata oma riiki looma ja leiutama.