Tallinna halduskohus leidis, et M.V.Wooli suhtes tehtud ettekirjutuse täitmise peatamine täies ulatuses ei ole põhjendatud. Kohus rahuldas kalatööstuse taotluse vaid osas, mis puudutab lattu sisse ostetud pakendatud toorainet.

- M.V. Wooli pressikonverents Harku tehases.
- Foto: Liis Treimann
Kohtu hinnangul on kaalukam rahvatervise kaitse vajadus, eriti arvestades asjaolu, et kaebaja ei ole ära näidanud, et ilmselge oht inimeste tervisele puudub.
Sisseostetud pakendatud tooraine kohta otsustas kohus kohaldada tingimuslikku õiguskaitset. See tähendab, et M.V.Woolil on võimalik laos olevad kaubad sealt välja viia tingimusel, et kaubad on originaalpakendis, ning et samas laos ei ole hoitud lahtiseid M.V.Wooli tooteid, mille suhtes on kahtlus, et nad on saastunud listeeriabakteriga. Kauba väljavedu peab toimuma veterinaar- ja toiduameti (VTA) kontrolli all ning ametil peab olema võimalik kontrollida kauba ohutust.
Nende meetmete eesmärk on tagada, et M.V.Wooli laost väljuksid ainult need tooted, mis ei ole liikunud toorainelaost või sügavkülmkambrist ettevõtte teistesse ruumidesse (ehk tooraine ja vahendatav kaup) ja mille puhul ei ole põhjust eeldada nende võimalikku saastumist bakteriga. Muus osas jättis kohus esialgse õiguskaitse taotluse rahuldamata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Moodsad laolahendused sisaldavad lisaks digitaalsele tarkvarale ning robottõstukitele pool- ja täisautomaatseid riiulisüsteeme, tornladusid ning komplektseid turvalahendusi, mis lahendavad kogu ettevõtte siselogistika. Willenbrock Baltic OÜ projektijuht Jaan Viita rõhutab, et oluline on vaadata siselogistikat tervikuna, sest vaid nii saab välja töötada maksimaalset kasu toova terviklahenduse.