• 16.10.19, 10:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Swedish Steel Prize 2019 finalistide hulka pääses ka Eesti ettevõte Roofit.Solar

Swedish Steel Prize 2019 nelja nominendi hulgas on ka Eesti ettevõte Roofit.Solar.
Roofit.Solari metallist päikesepaneelidega katus
  • Roofit.Solari metallist päikesepaneelidega katus Foto: Roofit.Solar
Nominatsioonid Swedish Steel Prize 2019 on avaldatud ning nende hulgas on neli revolutsioonilist disainikontseptsiooni. Võitja kuulutatakse välja tseremoonial, mis toimub 14. novembril Stockholmis. Tegemist on Swedish Steel Prize 20. aastapäevaga.
"Swedish Steel Prize 20. aastapäeva puhul seovad kõiki nelja nomineeritud finalisti sidemed tugevama, kergema ja jätkusuutlikuma tulevikuga. Nad kõik näitavad, et koos uute perspektiivide ja uuendusliku mõtlemisega tekivad võimalused edasi liikuda, tõugates tagant mitte üksnes oma valdkonda, vaid ka ühiskonda tervikuna," ütles Rootsi teraseauhindade žürii esinaine ja SSAB arendus- ja innovatsiooniosakonna juhataja Eva Petursson.
Neli finalisti koos žürii põhjendusega:
Austin Engineering, Austraalia
Austin Engineering on teinud tohutuid edusamme ekskavaatorikoppade disaini ja hoolduse uuenduslikkuse vallas. Nad on kasutanud modulaarselt lähenemist ja töötanud välja uuendusliku kontseptsiooni, mis ühendab kerge kaalu kogu toote optimaalse kasutuseaga enne utiliseerimist. Nende lahendus kasutab ära suure tugevuse ja vastupidavusega terase omadusi ning selle rakendamine on äärmiselt lihtne. See avab tee kaevandamis koppade edasistele disainiuuendustele.
Kampag, Brasiilia
Kampag suutis suurendada sojasaaki, keskendudes kombaini disainis saagi õrnemale käitlemisele. Ainulaadne modulaarne sissesööteseade kahjustab uba vähem ning muudab masina suure õhuniiskusega kohtades paremini kasutatavaks. Suurema tugevuse ja vastupidavusega terasele üle minnes on saavutatud täiendavaid tootlikkus- ja jätkusuutlikkuseeliseid, pikendatud toote kasulikku tööiga, vähendatud kaalu ning saavutatud optimaalsem tootmis- ja ka hooldusprotsess, kuna energiat kulub vähem.
Roofit.solar, Eesti
Roofit.solar valmistab elektrit tootvaid metallist päikesepaneelkatuseid. Tootes on edukalt ühendatud tõhus päikesepaneelilahendus ning arhitektuurselt atraktiivne ja keskkonnasõbralik teraskatus, tänu millele on uusi tehnoloogilisi lahendusi võimalik kasutada ka ajalooliste hoonete restaureerimisel. Rapsiõlil põhineva värvkatte tõttu on võimalik tootmistehnoloogia piire laiendada ning tulemus näitab suurepäraselt vastupidavat ühendust päikesepaneelkatuse kihtide vahel.
Shape Corporation, USA
Shape on välja töötanud kulutõhusa ja vastupidava tootmisprotsessi 3D vormitud torudele, tänu millele on võimalik kasutada külmvaltsitud kõrgtugevaid teraseid. Tänu sellele tehnoloogiale on 2020. aastaks tuntud suure autotootja poolt rakendusvalmis ainulaadne kerge A-piilari ja katusereelingutorude lahendus, mille läbimõõt on erakordselt väike. See uuenduslik lahendus esitab väljakutse teistele kergmaterjalidele, sest teraselahendus on palju jätkusuutlikum ja võimaldab materjalivoogude ringlemist.
SSAB on Põhjamaades ja USA-s tegutsev teraseettevõte, millel on töötajaid enam kui 50 riigis. SSAB tootmiskeskused asuvad Rootsis, Soomes ja USA-s.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.01.25, 16:09
Kas elektriauto ja hübriidajamiga sõiduk saavad olla samas hinnaklassis?
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Tööstusuudised esilehele